اوضاع وخیم جسمی داود اسدی، احمد دانشپور و حمید نوید در زندان
خلاصه:
جرس: داود اسدی زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین که پس از یک عمل جراحی دشوار و پیش از تکمیل روند درمان به زندان بازگردانده شده، وضعیت جسمی نامناسبی دارد.  

 

به گزارش جرس، وی به دنبال اعتصاب غذای اقایان سلطانی و مدنی و دلیر ثانی و خدائی مشکل بیماری‌اش در رسانه ها مطرح شد و قول رسیدگی و ورود به پروسه‌ی درمان را از مسئولان زندان گرفت.


اسدی که شکستگی لگن داشته در بیمارستان بستری و مورد عمل جراحی قرار گرفت، اما بعد از سه روز از این عمل سخت که باید از خدمات پرستاری و پزشکی مناسب در دوران بعد از عمل برخوردار شود، به رغم هشدار پزشکان به بند برگردانده شد.


وی که به دلیل عوارض بعد از عمل به شدت درد می کشد و نیاز به مراقبت پزشکی و بهداشت دارد، اکنون در زندان وضعیت جسمی نامناسبی دارد.

 

داوود اسدی زندانی سیاسی گمنامی است که پس از افتادن از طبقه سوم تختخواب زندان، نزدیک به دو سال است که از درد لنگ و پا رنج می برد. پس از پیگیری های فراوان هفته گذشته به بیمارستان منتقل شده و تحت عمل جراحی قرار گرفت اما با بازگرداندن او به زندان از ادامه درمان بازمانده است. 

 

احمد دانشپور


احمد دانشپور مقدم، جوان محبوس در بند 350 اوین که از خونریزی و ناراحتی در روده رنج می‌کشد، در طول بازداشت بیش از 30 کیلو کاهش وزن داشته است.


وی که از بازداشت شدگان وقایع ۶ دی ۸۸ (عاشورا) است، به هواداری از سازمان مجاهدین خلق ایران متهم شده و از نظر قضائی به او گفته شده که حکم‌اش اعدام است اما تاکنون هیچ حکمی به او ابلاغ نشده و در شرح وضعیتش در زندان هم اشاره‌ای به حکم اعدام‌‌اش نشده است.


حمید نوید


یکی دیگر از بیماران در زندان، حمید نوید است که به سرطان مبتلا است. بر اساس اخبار واصله، یکی دو بار داروهای او  را داده  و برای شیمی درمانی اعزامش کرده اند اما دوباره در دارو رسانی و فراهم کردن امکان اعزام به بیمارستان کوتاهی می‌کنند. خبرهای رسیده حاکی از آنست که او هم جانش در خطر است.