شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 21 Apr 2018
05 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
گفت‌وگو
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۳, ساعت ۲:۵۷ بعد از ظهر
ادعای تفهیم اتهام به رهبران جنبش سبز دروغ محض است
تقی کروبی و اردشیر امیرارجمند
جرس- مژگان مدرس‌علوم: مهدی طائب رییس شورای قرارگاه عمار به تازگی ادعا کرده که تفهیم اتهام به میرحسین موسوی٬ زهرا رهنورد و مهدی کروبی توسط شورای عالی امنیت ملی انجام شده است. 
خانواده قربانیان عاشورای ۸۸؛ هرگز فاجعه را فراموش نمی‌کنیم
مژگان مدرس علوم
جرس: در آستانه پنجمین ساگرد کشته شدن شهروندان معترض در راهپیمایی عاشورای ۸۸ ٬ برخی از خانواده‌های این کشته شدگان می‌گویند که شرایط هیچ تغییری نکرده و حتی پس از روی کار آمدن دولت روحانی٬ فشار‌ها و محدودیت‌ها افزایش یافته است.  
می گویم؛ تا آنچه بر سر من آمد بر سر هیچ  زندانــی دیگری نیاید
آتنا فرقدانی
جرس- مژگان مدرس‌علوم: آتنا فرقدانی، نقاش و فعال حقوق کودک است که چندی پیش به خاطر طراحی‌هایش و دیدار با خانواده‌های زندانیان سیاسی و خانواده‌های شهدای سال ۸۸ بازداشت شد. 
آیت الله منتظری الهام‌بخش جنبش مدنی در ایران بود
علی میرموسوی
 جرس- مژگان مدرس‌علوم:حالا پنج سال از درگذشت آیت الله حسینعلی منتظری می‌گذرد. مرجعی که در دوران زندگی فقهی و سیاسی‌اش از مبارزه و زندان و شکنجه و تبعید گرفته تا ریاست مجلس خبرگان قانون اساسی و قائم مقامی‌ رهبر انقلاب و سرانجام حصر و حاشیه…
اعتراض اصلی من به وزارت اطلاعات و نهادهای امنیتی است
نسرین ستوده
جرس- مژگان مدرس‌علوم: دو ماه از آغاز تحصن نسرین ستوده، وکیل دادگستری می‌گذرد و او در گفتگو با «جرس» می‌گوید تا زمانی‌ که حکم ۳ سال محرومیت‌اش از حرفه‌ی وکالت لغو نشود به تحصن خود ادامه خواهد داد. 
خواهر حکیمه شکری: مگر همدردی یا خانواده‌های داغدار گناه است؟
مژگان مدرس علوم
جرس: با گذشت چند روز از انتقال ناگهانی حکیمه شکری از زندان اوین به زندان قرچک تاکنون هیچ مرجع قضایی حاضر به پاسخگویی نسبت به این اقدام غیرقانونی به خانواده وی نشده است.  
کودک خشونت‌دیده در آینده بازتولید خشونت می‌کند
گفتگو با سعید پیوندی
 جرس-‌ ‌آیدا قجر: با وجود قوانین ممنوعیت تنبیه‌بدنی دانش‌آموزان در نظام آموزشی و میثاق‌های حقوق کودکان که جمهوری اسلامی نیز آن را امضا کرده٬ همچنان این نوع خشونت علیه کودکان در محیط‌های آموزشی ایران دیده می‌شود.
شیرین عبادی؛ قوانین ایران مروج خشونت در جامعه است
آیدا قجر
جرس: در ماه‌‌های اخیر وقایعی چون اسیدپاشی در اصفهان و حمله با چاقو به زنان در جهرم و همزمانی آن با مطرح شدن طرح‌هایی چون «حجاب و عفاف» یا «حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر» این تصویر را ایجاد کرد که قانون‌گذاران…
وارد بخش بحران بودجه شده‌ایم
مهرداد عمادی با اشاره به کاهش قیمت نفت؛
جرس- مژگان مدرس علوم: کاهش قیمت نفت به اندازه‌ای باعث نگرانی دولت در ایران شده که حسن روحانی از آن به عنوان « توطئه» یاد کرده است.  
خواب راحت را از چشمانمان گرفته‌اند
مجید دری دانشجوی محروم از تحصیل؛
جرس- مژگان مدرس‌علوم: روز دانشجو در شرایطی سپری شد که تعدادی از فعالان دانشجویی به جای بهره‌گیری از فضاهای آکادمیک همچنان مشغول گذراندن دوران حبس خود هستند و ده‌ها نفر نیز از تحصیل محرومند و امکان راه‌یابی به کلاس‌های درس را ندارند. 
صادق زیباکلام؛ مطالبه اصلی ما استقلال فضاهای آکادمیک است
مژگان مدرس علوم
جرس: دانشگاهیان طی یکسال و نیمی که از ریاست‌جمهوری حسن روحانی می‌گذرد امیدوار به برآورده شدن مطالبات اصلی خود یعنی استقلال محیط‌های آکادمیک٬ اجازه فعالیت آزادانه به تشکل‌های دانشجویی٬ بازگشت دانشجویان محروم از تحصیل و استادن محروم از تدریس به دانشگاه‌ها بوده اند. 
روحانی می‌تواند دستور قطع کامل پارازیت‌ها را صادر کند
موسوی خویینی‌؛
جرس- آیدا قجر: سازمان بین‌المللی مخابرات وابسته به سازمان ملل در قطع‌نامه‌ی اخیر خود ضمن تایید تاثیر پارازیت‌های ماهواره‌ای بر سلامت شهروندان٬ از دولت‌های عضو این سازمان خواست که محدودیت‌های فنی و استانداردهایی را که برای انتشار امواج الکترومغناطیسی تصویب شده٬ رعایت کنند. 
سعید لیلاز؛ کاهش قیمت نفت مشکلی ایجاد نمی‌کند
مژگان مدرس علوم
جرس: افت شدید قیمت نفت در بازارهای جهانی باعث نگرانی نسبت به کسری بودجه سال آینده ایران شده است. آمار سازمان اوپک حاکی از این است که درآمدهای نفتی ایران از ۱۱۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۱ به ۶۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۳ رسیده…
روحانی در انتخاب وزیرعلوم با مجلس سازش کرد
جلال جلالی‌زاده؛
جرس- مژگان مدرس‌علوم: وزارت علوم با رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به محمد فرهادی از بلاتکلیفی طولانی مدت درآمد و با انتخاب او به این سمت حالا کابینه حسن روحانی کامل شده است.
شانس محمد فرهادی برای کسب کرسی وزارت علوم
گفتگو با سه کارشناس؛
جرس- مژگان مدرس‌علوم: پس از رای عدم اعتماد نمایندگان مجلس به فخرالدین احمدی آشتیانی، چهارمین وزیر پیشنهادی دولت یازدهم برای وزارت علوم، حالا محمد فرهادی به عنوان پنجمین نامزد این پست از سوی حسن روحانی به مجلس معرفی شده است.  
جمشید اسدی: سرمایه‌گذاران غربی مشتاق ورود به ایران هستند
مژگان مدرس علوم
جرس: مذاکرات اتمی به حساس‌ترین روزهای خود رسیده است و نگاه‌ها به شهر وین دوخته شده‌است تا بلکه در این روزهای پاییزی و سرد و ابری‌اش توافقی تاریخی میان ایران و قدرت‌‌های جهانی بسته به دست بیاید و ابرهای تیره بحران اتمی کنار رود.  
دانشگاه را نمی‌شود با جناح اصولگرا اداره کرد
احمد شیرزاد
 جرس- مژگان مدرس علوم: حسن روحانی ، رئیس‌جمهور، فخر‌الدین احمدی دانش آشتیانی را به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت علوم به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد و قرار است تکلیف وزراتخانه‌ای که تاکنون با یک وزیر و دو سرپرست اداره شده است به دست نمایندگان مجلس روشن…
گفتگو با سه صاحب‌نظر؛ رشد اعدام‌ها حاصل فساد قضایی است
پروین بختیارنژاد
  جرس: احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در ششمین گزارش سالیانه خود به اعدام ۸۵۲ نفر در یک سال اخیر در ایران اشاره کرده و از بالا رفتن آمار احکام اعدام در ایران ابراز نگرانی کرده است.
آیت الله منتظری نه فقط نقد پذیر بلکه ناقد اندیشه‌های خود نیز بود
گفتگو با محمود دردکشان؛
جرس: مژگان مدرس علوم- محمود دردکشان از فعالان سیاسی پیش و پس از انقلاب و از یاران نزدیک آیت الله منتظری است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا به حال ۹ بار به صورت متناوب بازداشت و زندانی شده است.  
تاثیر پیروزی جمهوری‌خواهان بر مذاکرات اتمی
گفتگو با هرمیداس باوند
جرس- مژگان مدرس‌علوم: پیروزی جمهوری‌خواهان در انتخابات میان دوره‌ای سنای‌ آمریکا که آنها را در اکثریت قرار داد به عنوان یک زنگ خطر برای مذاکرات اتمی‌ ایران مطرح است. 
 <  1 2 3 4 5 >  آخرین »
صفحه 3 از 69
آرشیو
هموطنان عزیز،
نهال سبز آبیاری دائمی طلب می کند.


در شرایطی که باغبان متولی ملک ما، علف هرزه هارا حمایت می کند وخارهای گزنده پرورش می دهد، حفظ و نگهداری جوانه های مستقل سبزبرای سرفراز زیستن فرزندانمان در آینده مهم ترین وظیفه است. ادامه ...

خبرنامه
در خبرنامه جنبش راه سبز عضو شوید تا اخبار را روزانه در ایمیل خود دریافت کنید.
تقویم
جنبش راه سبز (جرس)
شبکه جنبش راه سبز (جرس) به مناسب سال نوی …
دعوت به همکاری
شما میتوانید مطالب خود را جهت انتشار از طریق صفحه تماس با ما به ایمیل مربوطه و یا رزومه خود را برای همکاری به آدرس sardabir@rahesabz.net برای ما ارسال کنید
حامیان مالی جرس
لطفا برای آگهی با ایمیل advertising@rahesabz.net تماس بگیرید
نشانه
جنبش راه سبز
با جرس در شبکه‌های اجتماعی
Rah e Sabz -  Facebook  Rah e Sabz -  Twitter  Rah e Sabz -  FriendFeed  Rah e Sabz -  YouTube Rah e Sabz -  YouTube