پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
15 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
گفت و گو
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۳, ساعت ۹:۴۵ قبل از ظهر
حسن نایب هاشم؛
جرس- فیروزه رمضان‌زاده: احمد شهید، گزارشگر ویژه در امور حقوق‌ بشر ایران، بیست و پنجم اسفند ماه ۱۳۹۳ همزمان با بیست‌ و هشتمین نشست شورای حقوق‌ بشر سازمان ملل، جدید‌ترین گزارش خود را در مقر این شورا در شهر ژنو سوئیس ارائه کرد. 
آیدا قجر
جرس: در یک‌سال گذشته طرح‌ها و بخش‌نامه‌هایی به مجلس ارایه یا به اداره‌ها ابلاغ شد که مواد آن به محدودیت بیشتر علیه زنان در ایران دلالت دارد. 
مژگان مدرس‌علوم
جرس: اولویت‌های دولت حسن روحانی تاکنون به طور مشخص توافق با جامعه جهانی بر سر پرونده هسته‌ای و ترمیم وضعیت بحرانی در اقتصاد بوده است.  
گفتگو با سروش دباغ
جرس: به رسمیت شناختنِ «حق بر خطا بودن» را فصل مشترک اخلاقیِِ نحله های مختلف لیبرالیستی می داند. از مدلی از لیبرالیسم که  با آموزه های رالز متاخر در تناسب است و در آن عدالت اجتماعی پر رنگ است سخن می گوید و  به لحاظ اقتصادی با…
مژگان مدرس‌علوم
جرس: معلمان ناخرسند از وضعیت معیشتی و ناراضی از کم‌توجهی‌اند اما نوک پیکان انتقادشان فقط متوجه دولت نیست بلکه بی توجهی را در همه ارکان حکومت می‌بینند. 
گفتگو با هادی قائمی؛
جرس-  فیروزه رمضانزاده:  نزدیک به دو سال از انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران می‌گذرد اما باوجود وعده‌های وی در مورد ارتقای آزادی بیان در ایران، انتشار اخبار متعدد از اعدام اقلیت‌های دینی و سیاسی و نیز بازداشت فعالان مدنی و کنشگران حقوق زنان…
مژگان مدرس‌علوم
جرس: گرچه راه‌های مشارکت سیاسی و اجتماعی زنان در ایران به واسطه تسلط فقه سنتی بر نظام حقوقی محدود است اما تمایل به نقش‌ افرینی از سوی زنان در سالهای پس از انقلاب رشد چشمگیری داشته است. 
مژگان مدرس‌علوم
جرس: روز جهانی زن به عنوان روز تاریخی همبستگی زنان سراسر جهان در نیل به تساوی حقوق با مردان و رفع تبعیض در تاریخ کشورهای جهان به ثبت رسیده است. 
مژگان مدرس‌علوم
جرس: آیا دستیابی به فرصت‌های برابر جنسیتی در ایران صرفا از رهگذر تغییر قوانین میسر خواهد شد؟ نقش فعالان زن چیست؟ تغییر نگاه جامعه تا چه اندازه اهمیت دارد و در حال حاضر جامعه ایران از جهت احترام به برابری جنسیتی کجا ایستاده است؟ این…
گفتگو با رضوان مقدم؛
جرس- فیروزه رمضانزاده: روز هشتم مارس، روز جهانی زن در شرایطی فرا رسیده است که جنبش زنان ایران در پی تحولات سال‌ ۸۸ دچار سرکوب و وادار به سکوتی موقتی شد. 
گزارشی از زندان زنان قرچک؛
جرس- مژگان مدرس‌علوم: زندان قرچک ورامین، مخصوص نگهداری زندانیان زن با جرایم عادی قبیل قتل، دزدی و قاچاق مواد مخدر است که به دلیل وضعیت اسفناک از آن با عنوان «کهریزک دوم» نام برده می‌شود.      
گفتگو با احمد سلامتیان؛
جرس: رییس آینده مجلس خبرگان قرار است در نشست روز ۱۹ اسفندماه انتخاب شود. نگاه‌ها حالا بیشتر از همه متوجه محمود هاشمی شاهرودی و علی اکبر هاشمی رفسنجانی است. 
عضو کانون صنفی معلمان ایران:
 جرس- مژگان مدرس‌علوم: همزمان با بررسی بودجه ۱۳۹۴ در مجلس شورای اسلامی و افزایش ۱۴ درصدی حقوق معلمان٬ شمار زیادی از معلمان در نقاط مختلف کشور طی روزهای گذشته در اعتراض به وضعیت معیشتی خود از رفتن به کلاس‌های درس خودداری کردند.  
گفتگو با امیر صفاریان؛
جرس- فیروزه رمضانزاده: اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری ایران، ۲۸ بهمن ماه سال جاری در دیدار با نخست وزیر عراق، مبارزه با ریزگرد‌ها را نیازمند همکاری چهار کشور ایران، عراق، سوریه و ترکیه دانست. 
مژگان مدرس‌علوم
جرس- اعلام ممنوعیت رسانه‌ای محمد خاتمی رییس‌جمهوری اسبق ایران توسط سخنگوی قوه قضاییه به موجی گسترده از واکنش‌ها در شبکه‌های مجازی منجر شده است. 
گفتگو با خسرو بندری درباره پدیده ریزگردها؛
جرس- فیروزه رمضان‌زاده: پدیده ریزگرد‌ها و گرد وغبار که ابتدا به استان خوزستان محدود بود، حالا به سایر استان های کشور از جمله  آذربایجان غربی، ایلام، کردستان و کرمان هم سرایت کرده است. 
گفتگو با نرگس محمدی و کورش زعیم؛
جرس- مژگان مدرس‌علوم: بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم امید بسیاری وجود داشت که حسن روحانی در مقام رییس جمهور به وعده‌هایش برای رفع حصر رهبران جنبش سبز عمل کند و ایران را از فضای امنیتی که در آن گرفتار شده بیرون بیاورد. 
گفت‌گو با اردشیر امیراجمند درباره حصر؛
جرس- مژگان مدرس‌علوم: انگیزه‌ اصلی که ۴ سال پیش مقام‌های تصمیم‌گیر در جمهوری اسلامی را بر آن داشت تا حکم به حصر خانگی رهبران جنبش سبز بدهند این بود که هواداران تغییر را نسبت به برآورده شدن مطالباتشان مایوس سازند اما دستکم تجربه انتخابات ریاست جمهوری…
گفتگو با محمد تقی کروبی:
جرس- مژگان مدرس‌علوم: سلامت جسمانی رهبران جنبش سبز به واسطه تحمل دوران ۴ ساله حصر خانگی در معرض خطرهای گوناگون قرار گرفته است. 
گفتگو با حسین مرعشی و محمد کیانوش‌راد
جرس: مژگان مدرس‌علوم: حصر رهبران جنبش سبز به زودی وارد پنجمین سال خود می‌شود اما هنوز اراده‌ای جدی در حاکمیت جمهوری اسلامی برای رفع حصر وجود ندارد. 
 1 2 3 >  آخرین »
صفحه 1 از 50
آرشیو
هموطنان عزیز،
نهال سبز آبیاری دائمی طلب می کند.


در شرایطی که باغبان متولی ملک ما، علف هرزه هارا حمایت می کند وخارهای گزنده پرورش می دهد، حفظ و نگهداری جوانه های مستقل سبزبرای سرفراز زیستن فرزندانمان در آینده مهم ترین وظیفه است. ادامه ...

خبرنامه
در خبرنامه جنبش راه سبز عضو شوید تا اخبار را روزانه در ایمیل خود دریافت کنید.
تقویم
شبکه جنبش راه سبز (جرس) به مناسب سال نوی …
دعوت به همکاری
شما میتوانید مطالب خود را جهت انتشار از طریق صفحه تماس با ما به ایمیل مربوطه و یا رزومه خود را برای همکاری به آدرس sardabir@rahesabz.net برای ما ارسال کنید
حامیان مالی جرس
لطفا برای آگهی با ایمیل advertising@rahesabz.net تماس بگیرید
نشانه
جنبش راه سبز
با جرس در شبکه‌های اجتماعی
Rah e Sabz -  Facebook  Rah e Sabz -  Twitter  Rah e Sabz -  FriendFeed  Rah e Sabz -  YouTube Rah e Sabz -  YouTube