سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ -
- 31 Mar 2020
06 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
اقتصادی
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۳, ساعت ۱۱:۲۱ بعد از ظهر
مراسم سالگرد درگذشت دكتر مصدق و ملي شدن صنعت نفت ایران در موسسه ابن سينا شهر ارواين كاليفرنيا
جعفر محمدی
دوران تنبلی دولتی و ملی به پایان رسیده است. "نفت را می فروشیم و با پولش زندگی می کنیم"، در حال تبدیل شدن به یک خاطره است.  
جرس: ۳۱ نهاد صنفی کارگران کارخانجات شرق تهران با امضای طوماری از اعضای گروه کارگری شورای عالی کار خواستند تا در جلسه روز جمعه تحت هیچ شرایطی مزد ناعادلانه را نپذیرند.
جرس: عضو کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس گفت: تحقیقات اخیر کمیسیون تحقیق و تفحص مجلس گویای آمار وحشتناکی در زمینه واردات بیش از حد و گسترده محصولات کشاورزی به کشور و متضرر شدن کشاورزان است.  
 جرس: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان گفت: یکی از کارمندان کمیته امداد امام شهرستان تویسرکان در چند سال گذشته از محل تسهیلات خود اشتغالی مددجویان این نهاد ۱۲ میلیارد ریال اختلاس کرده است.  
محمد قلی یوسفی
 دولت موظف است پاسخگو باشد و وقتی پاسخگو نیست و شهرداری‌ها برای مردم کاري نمی کنند، یعنی مردم به حساب نمی آیند و در نتیجه در جامعه ایران چنین نیست که مالیات پاسخگویی بیاورد. 
جرس: اعتراض صنفی کارگران معدن کوشک بافق در حالی به چهارمین روز متوالی رسید که روز پیشتر، به دستور کارفرما از ورود تعدادی از کارگران اخراجی به داخل معدن جلوگیری شده است. همزمان دهها کارگر کارخانه شیشه آبگینه واقع در شهرک صنعتی البرز در استان…
فیروزه رمضانزاده
جرس: خرید میوه، آجیل و پوشاک نو بخشی جدا نشدنی از سنت‌های نوروزی و پیام آور شادی و خوش‌یمنی در خانه‌ محسوب‌ می‌شود اما هم‌زمان اسباب نگرانی بسیاری از ایرانی‌ها در هفته‌های منتهی به عید هم هست. 
 جرس: عضو شورای مرکزی خانه کشاورز گفت: مسئولان ۱۰ سال پس از شروع بحران ریزگرد‌ها به فکر ریشه یابی و حل این مشکل افتاده‌اند در حالی که بحران ریزگرد‌ها در خوزستان خسارت بسیار زیادی به بخش کشاورزی این استان وارد کرده است.  
 جرس: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از افزایش قیمت نان در سال آینده خبر داد.  
جرس: براساس محاسبات دبیرخانه اوپک که عصر دیروز (پنجشنبه) اعلام شد، قیمت سبد نفت این سازمان، متشکل از نفت خام ۱۲ کشور، چهارشنبه گذشته با ۰.۲ درصد افزایش نسبت به روز پیش، به ۵۶.۸۳ دلار رسید.    
 جرس: ایران از نظر «آزادی اقتصاد» در رده ۱۷۱ قرار دارد و با کره‌شمالی که دارای بسته‌ترین اقتصاد جهان است٬ تنها ۷ پله فاصله دارد.
 جرس: دبیرکل کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با اشاره به اینکه ۷۰درصد کارگران زیرخط فقر هستند گفت:۱۹۹۷۴ نفر سال گذشته در اثرحوادث ناشی از کارجان خود را باختند که این مسئله ناشی از خستگی مداوم در چند شیفت کاری به دلیل دستمزد نامناسب است.
 جرس: هشدار نسبت به تکانه‌های ناشی از شایعات در شبکه بانکی، اظهار نظر درباره سپرده بانکی و قانونی و پیشنهادی به بانک مرکزی برای ورود جدی تر بانکها به اقتصاد مقاومتی، بخشی از محورهای گفت‌وگوی مدیرعامل بانک ملت است.  
مسئولان بالادست و اصلی باید پاسخگوی فساد زیردستان باشند
جرس: یک نماینده مجلس ششم و استاد دانشگاه، با بیان اینکه در هر جامعه‌ای اگر حتی از طرف کارمند جزء، فسادی صورت گیرد، مسئولین بالا‌دست باید پاسخگو باشند، گفت: مسئولین بالادست و اصلی چه در جریان کارهای زیردستانشان باشند چه نباشند باید پاسخگو باشند.
جرس: سهم محصولات معدنی و صنایع معدنی، تا شش‌درصد تولید ناخالص داخلی کشور است که یک‌درصد آن به حوزه معدن و پنج‌درصد نیز به صنایع معدنی بازمی‌گردد. این سهم در بیشتر کشورهای پیشرفته بین 16 تا 40درصد تولید ناخالص داخلی آن کشورهاست، درحالی‌که ایران در…
جرس: سایه جنگ ارزان فروشی نفت توسط کشورهای عضو اوپک بر قیمت نفت ایران هم سایه انداخت به طوری که در طول یک ماه بهای هر بشکه طلای سیاه ایران با کاهشی ۱۶ دلاری در سطوح ۴۵ دلار به مشتریان فروخته شد.
جرس: پس از اعلام پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی مبنی بر این‌که طی پنج سال آینده بهای نفت قرار است تنها به مقداری محدود افزایش پیدا کند، قیمت نفت در بازارهای آسیا روز سه‌شنبه، ۲۱ بهمن، با افت جدیدی روبه‌رو شد.
 جرس: به گزارش دیده‌بان محیط‌زیست و حیات وحش ایران، مدت‌هاست که محل دپوی زباله‌های شهری، بیمارستانی و عفونی در شهرستان پیشوا در استان تهران به چراگاه دایمی دام‌های اهلی تبدیل شده است.
نیما نامداری
وقتی چشمت و گوش و حواست فقط به اینترنت باشد ارزش خبری شکایت بهاره رهنما از نادر فتوره‌چی برایت بیشتر از پدیده شاندیز می شود 
 1 2 3 >  آخرین »
صفحه 1 از 209
آرشیو
هموطنان عزیز،
نهال سبز آبیاری دائمی طلب می کند.


در شرایطی که باغبان متولی ملک ما، علف هرزه هارا حمایت می کند وخارهای گزنده پرورش می دهد، حفظ و نگهداری جوانه های مستقل سبزبرای سرفراز زیستن فرزندانمان در آینده مهم ترین وظیفه است. ادامه ...

خبرنامه
در خبرنامه جنبش راه سبز عضو شوید تا اخبار را روزانه در ایمیل خود دریافت کنید.
تقویم
شبکه جنبش راه سبز (جرس) به مناسب سال نوی …
دعوت به همکاری
شما میتوانید مطالب خود را جهت انتشار از طریق صفحه تماس با ما به ایمیل مربوطه و یا رزومه خود را برای همکاری به آدرس sardabir@rahesabz.net برای ما ارسال کنید
حامیان مالی جرس
لطفا برای آگهی با ایمیل advertising@rahesabz.net تماس بگیرید
نشانه
جنبش راه سبز
با جرس در شبکه‌های اجتماعی
Rah e Sabz -  Facebook  Rah e Sabz -  Twitter  Rah e Sabz -  FriendFeed  Rah e Sabz -  YouTube Rah e Sabz -  YouTube