سه‌شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ -
- 20 Feb 2018
04 جمادى الثانية 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
اختصاصی جرس / احضار يك روزنامه نگار به دادگاه در شيراز

شبکه جنبش راه سبز (جرس): محمدرضا نسب عبداللهي،روزنامه نگار در شيراز به شعبه 102 دادگاه عمومي و جزايي اين شهر احضار شد.

به گزارش جرس، در احضاريه اي كه به اين روزنامه نگار ابلاغ شده،از او خواسته شده تا ساعت 10 صبح نوزدهم اسفند 1388 در دادگاه حاضر شود.

آقاي موسوي تبار،معاون دادستان شيراز با صدور كيفرخواست عليه نسب عبداللهي،او را به دليل انتشار خبر كشف چهار صندوق راي در وبلاگ شخصي اش به "نشر اكاذيب به قصد تشويش اذهان عمومي" متهم كرده است.

اين خبرنگار خبر کشف چهار صندوق رای پلمپ شده در کتابخانه در حال ساخت شیراز را به همراه سه عكس، روز چهارشنبه 10 تیر سال جاری در وبلاگش منتشر كرده بود اما بعد از مدتي از سوي سايت بلاگفا،وبلاگ این روزنامه نگار حذف شد.

در همين حال معاون دادستان شيراز در كيفرخواست ديگري، اين روزنامه نگار را به علت مصاحبه با تلويزيون هاي BBC و VOA در هنگام ناآرامي هاي پس از دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري به "فعاليت تبليغي عليه نظام جمهوري اسلامي و به نفع گروه هاي مخالف نظام" متهم كرده است.اين كيفرخواست براي رسيدگي به شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامي شيراز ارسال شده است.

معاون دادستان شيراز در كيفرخواست هايي كه عليه محمدرضا نسب عبداللهي صادر كرده،با استناد به ماده هاي 500 و 698 قانون مجازات اسلامي،خواستار تعيين مجازات براي اين خبرنگار شده است.

ارسال به :