شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 21 Apr 2018
05 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
آخرین وضعیت امرآبادی، خانجانی، نقره‌کار، کاظمی و لیلاز

 

شبکه جنبش راه سبز(جرس): وکیل اصغر خندان، از فعالین ستاد میرحسین موسوی، ضمن اعلام بیخبری از وضعیت موکل خود که در بند است، گفت: حکم موکل بنده از سوی شعبه 26 صادر شده است که منتظر ابلاغ حکم هستیم.
به گزارش "تا آزادی زندانیان سبز"، ميرزا زاده، وکیل خندان اظهار داشت: از دادستانی تهران خواسته ایم تا وضعیت موکل اینجانب را بررسی کند، اما هنوز نتیجه اعلام نشده و ما بشدت نگران وضعیت وی هستیم.

 
آخرین وضعیت امرآبادی، خانجانی، نقره‌کار، کاظمی و لیلاز
 
وکیل مدافع تعدادی از دستگیر شدگان حوادث پس از انتخابات از آخرین وضعیت پرونده امرآبادی، خانجانی، نقره‌کار، کاظمی، لیلاز، ساده خبر داد.
محمود علیزاده طباطبایی، وکیل مدافع مهسا امر آبادی در گفت و گو با فارس اظهار داشت: امروز همراه امرآبادی به بازپرسی رفتیم که متوجه شدیم دادیار اظهار نظر برخی اتهامات از جمله اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری را از پرونده موکلم کسر کرد.
وی افزود: پرونده موکلم به اتهام اخلال در نظم عمومی و توهین به رئیس جمهور هنوز مفتوح است البته هنوز کیفرخواست وی صادر نشده است.
علیزاده طباطبایی درخصوص پرونده جهانبخش خانجانی، دیگر موکلش بیان داشت: امروز تجدیدنظر خواهی نسبت به پرونده این موکلم کامل شده و به پایان رسید بنابراین باید منتظر صدور حکم توسط دادگاه تجدیدنظر باشیم.
وکیل خانجانی در ادامه خاطر نشان کرد: دادگاه بدوی که در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد، این موکلم را به مجموعا ۶ سال حبس تعزیری به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام که در مورد این اتهام به یک سال و اتهام اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت که درمورد این اتهام به ۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد.
وی درخصوص پرونده صالح نقره‌کار خواهر زاده زهرا رهنورد گفت: بنده از وی وکالت دارم اما هرچه در این مدت برای ثبت اعلام وکالت تلاش کردم متاسفانه موفق به این کار نشدم چون درخصوص دستگیر شدگان حوادث روزعاشورا به بعد، ۵ شعبه بازپرسی در اوین مستقر شده است بدون آنکه اعلام وکالت را بپذیرند که این کار غیرقانونی است و ما طی نامه‌ای به دادستان تهران نسبت به این امر اعتراض کرده‌ایم اما رسیدگی نمی‌شود و درنتیجه امکان ثبت اعلام وکالت و یا پیگیری پرونده این افراد نیست.
علیزاده طباطبایی به عنوان وکیل مدافع شاپور کاظمی درخصوص آخرین وضعیت موکلش عنوان کرد: پرونده این موکلم پس از صدو رای در دادگاه بدوی به شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر رفته و هنوز حکم آن صادر نشده است.
وکیل سعید لیلاز، یکی دیگر از روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی اصلاح‌طلب را بر عهده دارد درخصوص پرونده این موکل خود تصریح کرد: پرونده این موکلم پس از صدور حکم در دادگاه بدوی به ۹ سال حبس تعزیری با درخواست تجدیدنظر در دادگاه تجدیدنظر به سر می‌برد و هنوز حکم آن صادر نشده است.
وی درخصوص پرونده سجاد ساده، یکی دیگر از موکلان خود عنوان کرد: سجاد ساده دانشجوی دانشکده فنی دانشگاه تهران و از فعالین ستاد میرحسین موسوی است که بنا بود روز ۲۷ بهمن ماه به پرونده وی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب رسیدگی شود به دلیل درخواست اینجانب به زمان دیگری موکول شد که طبق اعلام دادگاه تاریخ ۲۲ اسفندماه، به عنوان زمان رسیدگی به پرونده موکلم تعیین شده است.
سجاد ساده از جمله دستگیر شدگان روز ۱۶ آذر است که اقدام علیه امنیت کشور اتهام وی است.

بازداشت یکی از فعالان ستاد موسوی در کرمانشاه

علی حسن‌ شمایلی، یکی از فعالان ستاد موسوی در کرمانشاه در تاریخ 20 بهمن ماه و در آستانه سالروز پیروزی انقلاب بازداشت شد.
به گزارش وبلاگ "تا آزادی زندانیان سبز"، علی حسن در شهر سنقز کرمانشاه بازداشت شده است.
ماموران امنیتی سپس به همراه وی به منزلش مراجعه کرده و به تفتیش و ضبط وسایل شخصی او اقدام نمودند.
وی که از اعضای ستاد موسوی در شهر سنقز بوده است، پس از گذراندن یک هفته حبس در زندان کرمانشاه، 27 بهمن‌ماه به زندان سنقز (چرمسازی) منتقل شده است.
نزدیکان وی پس از ملاقات با این فعال سیاسی در 28 بهمن‌ماه مطلع شدند که او در سلول انفرادی نگهداری می‌شود و بازداشت وی در رابطه با فعالیت‌های انتخاباتی او بوده است.
 
آزادی یک روزنامه نگار
 
حسن ظهوری، خبرنگار ارشد حوزه میراث فرهنگی که در موج بازداشت های در آستانه 22بهمن دستگیر شده بود، در ساعات پایانی شنبه ( اول اسفند) از زندان اوین آزاد شد.
به گزارش نوروز، حسن ظهوری با قرار کفالت آزاد شده است.
وی خبرنگار ارشد خبرگزاری سازمان میراث فرهنگی است.
 
 قرارکفالت برای مسعود نور محمدی
گفته می شود مسعود نور محمدی به احتمال زیاد امروز با قرار کفالت آزاد می شود.
 
5 سال زندان برای یک روزنامه نگار
 
یک نویسنده آذربایجانی به تحمل ۵ سال حبس و ۱۰ سال ممنوعیت رفت و آمد به کشور آذربایجان مجکوم شد.

به گزارش رادیو کوچه، بر اساس حکم صادره از سوی قاضی بیات رییس شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز، اتهام نقی احمدی‌آذر مقدم جاسوسی در خاک ایران علیه ارمنستان و به نفع جمهوری آذربایجان عنوان شده است.
 
 
این نویسنده آذربایجانی پس از رفت‌و‌آمد به محافل ادبی در جمهوری آذربایجان با این اتهام  مواجه شده است.

پیش از این احمدی‌آذر ۱۵ فروردین ماه ۸۸ بازداشت و پس از تحمل صد و چهل و شش روز بازداشت، به قید وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی از زندان تبریز آزاد  شده بود.
ارسال به :