سه‌شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ -
- 19 Nov 2019
21 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
محسنی اژه ای : به زندانيان سياسي تواب  عفو و تخفيف می دهیم

شبکه جنبش راه سبز(جرس): پس از انجام تحقيقات كامل زمانرسيدگي، مكان رسيدگي و مجازات ريگي اعلام خواهد شد.

 
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در اصفهان، حجت الاسلام و المسلمين غلامحسين محسني اژه‌اي در حاشيه دومينهمايش طب و قضا در اصفهان در جمع خبرنگاران با تبريك دستگيري عبدالمالك ريگي بهسربازان گمنام امام زمان و مردم اظهار كرد: هنوز براي اين كه بخواهيم درباره زمان ومكان محاكمه وي نظر دهيم خيلي زود است چرا كه پرونده هنوز در مرحله تحقيقات مقدماتياست.
 
دادستان كل كشور ادامه داد: اين تروريست باچندين سرويس اطلاعاتي ارتباط داشته و از چندين كشور از جمله آمريكا حمايت مي‌شدهاست كه در اين زمينه بايد تحقيقات جامعي صورت پذيرد.
 
محسني اژه‌اي در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني برواكنش دستگاه قضايي با توجه به فاش شدن نقش كشورهاي بيگانه در حمايت از ريگي اظهاركرد: دستگاه‌هاي سياسي و مقامات قضايي در حال تكميل بازجويي‌ها هستند كه پس از آناقدامات سياسي و قضايي را پيرامون احقاق حق در مقابل كشورهايي كه از اين فردتروريست حمايت كرده‌اند انجام دهند.
 
جمهوری اسلامی نمی خواهد کسی در زندان باشد!
 
محسني اژه‌اي پيرامون كمك به برخي از خبرنگارانبازداشت شده سياسي در ايام نوروز به يكي از خبرنگاران گفت: به طور كلي مسوولانجمهوري اسلامي در تمام بخش‌ها هيچ‌گاه نمي‌خواهند كسي در زندان باشد مگر كسي كه مضرمنافع، مسائل ملي و آزادي مردم است؛ قطعا وقتي اين فرد در بيرون از زندان باشد فسادبه بار مي‌آورد.
 
او افزود: كساني كه در اين دايره نباشند و مضراتينداشته باشند در ايام خاص از تخفيف، مرخصي و آزادي مشروط استفاده مي‌كنند به طوريكه عفوهاي جمهوري اسلامي اين‌قدر افزايش يافته كه حتي مورد اعتراض مردم قرار گرفتهاست.
 
دادستان كل كشور اظهار كرد: اگر فرد خطاكار اظهارندامت و توبه كند و شاكي خصوصي نيز نداشته باشد قطعا مورد عفو و يا تخفيف قرارمي‌گيرد.
 
وي افزود: در جريانات اخير هم همين‌گونه است و اگركساني كه در اغتشاشات اخير دستگير شده‌اند و پرونده دارند واقعا توبه كرده وخساراتي كه وارد كرده‌اند را جبران كرده هم‌چنين مسير گذشته خود را اصلاح كنند حتمادر دادگاه تجديد نظر مورد کمک قرار خواهند گرفت.
 
دادستان كل كشور خاطرنشان كرد: يكي از خواسته‌هايمردم از دستگاه قضايي و ديگر دستگاه‌هاي مسوول اين بود كه اگر اين‌ها بخواهند بهفتنه‌گري، شرارت و قانون‌شكني خود ادامه دهند حتما بايد با آن‌ها برخورد شود ودستگاه قضا هم قطعا برخورد خواهد كرد.
 
او در پاسخ به اين كه برخي از اقدامات هنوز در حالادامه است نيز اظهار كرد: بعد از اتمام حجت‌ها هر اقدامي كه در هر فضايي ادامه يابدحتما برخورد شديدتري با آن‌ها خواهد شد.
 
محسني اژه‌اي گفت: به عنوان نمونه برخي زمزمه‌هايياست كه به مناسبت روزهاي پاياني سال در برخي از گوشه و كنار‌ها اقداماتي را انجامدهند كه اطمينان داشته باشند بعد از اين همه اتمام حجت انجام شده، برخورد سختي باآن‌ها خواهد شد.
 
وي خاطرنشان كرد: افراد خطا كار قطعا دستگير شده وحتي امكان دارد شيريني تعطيلات سال جديد را نيز را از خانواده خود سلب كنند.
 
محسنی اژه ای پیش از این نیز از شکایت نمایندگان مجلس از میرحسین موسوی و کروبی خبر داده بود.
 
ارسال به :