شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ -
- 21 Sep 2019
21 محرم 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
اعمال خشونت علیه مردم در بهشت زهرا
    گزارش های مردمی از ناآرامی های امروز تهران / اولین اخبار رسیده از بهشت زهرای تهران از هجوم نیروهای انتظامی به مردم حکایت دارد. / تجمع گسترده مردم و نیروهای امنیتی در میدان ولیعصر و خیابانهای منتهی به مصلی      

 

گزارش های مردمی از ناآرامی ها امروز تهران

 

شبکه جنبش راه سبز (جرس): گزارش ها و اخبار رسیده از مخاطبان شبکه جنبش راه سبز به صورت لحظه به لحظه منتشر می شود. جرس منتظر دریافت عکس ها و دیگر اخبار تکمیلی است.

 

پرتاب گاز اشک آور روی مردم

 

شروع درگیری میان مردم حاضر در بهشت زهرا و نیروهای امنیتی و انتظامی بسیار خشونت آمیز بود. ولی وقتی آنها با مقاومت مردم روبرو شدند میزان خشونت را کاهش دادند. آنها برای متفرق کردن مردم به شلیک گاز اشک آور متوسل شده اند.

تازه ترین اقدام پلیس، اعزام نیروهای ضد شورش زن با ماسک و چادر سفید بود.

 

حضور موسوی، کروبی ، رهنورد و غفاری در بهشت زهرا

 

امروز علاوه بر موسوی و کروبی که آمدنشان به بهشت زهرا را اعلام کرده بودند. زهرا رهنورد و هادی غفاری نیز در میان مردم حاضر شده و شاهد خشونت های نیروهای انتظامی و لباس شخصی علیه مردم بودند.

 

تجمع گسترده مردم در میدان ولیعصر

 

مردم پس از خروج از بهشت زهرا به سمت میدان ولیعصر و مصلی تهران در حال حرکت اند. تعداد نیروهای ضد شورش در خیابانهای تهران غیر قابل وصف است. در حال حاضر جمعیت انبوهی در میدان ولیعصر جمع شده اند.

 

 

اعمال خشونت علیه مردم در بهشت زهرا

اولین اخبار رسیده از بهشت زهرای تهران از هجوم نیروهای انتظامی به مردم حکایت دارد. ورود به بهشت زهرا برخلاف همیشه، امروز آزاد نیست. از ورود مردم به بهشت زهرا نیز جلوگیری و با آنها با خشونت رفتار می شود. موج دستگیری ها که قرار بود به موج آزادی بازداشت شدگان تبدیل شود، از سرگرفته شده است. گفته می شود ساعاتی پیش حعفر پناهی و مهناز محمدی دو فیلمساز حاضر بر سر مزار ندا آقاسلطان دستگیر شده اند.

 

روز گذشته مهدی کروبی و میرحسین موسوی در اطلاعیه ای مشترک اعلام کرده بودند که در مراسم چهلم شهدای سی خرداد (شنبه خونین) شرکت می کنند. اما خبرهای رسیده حاکی است که میرحسین موسوی در عین حال که خود را به مزار ندا آقاسلطان رسانده بود ولی با مخالفت نیروهای امنیتی حاضر در بهشت زهرا اجازه قرائت فاتحه را پیدا نکرد و مجبور به ترک بهشت زهرا شد.

در خبر دیگری که دقایقی پیش از تهران مخابره شد، مهدی کروبی در حال ورود به بهشت زهرای تهران است. او در حالی وارد بهشت زهرا می شود که برخوردها با مردم شدت گرفته است.

 

پیش از این مهدی کروبی و میرحسین موسوی در نامه ای به وزارت کشور تقاضای برگزاری مراسم چهلم شهدای سی خرداد در مصلی تهران شده بودند. وزارت کشور به تقاضای آنان پاسخ نداد، اما مدیرکل سیاسی وزارت کشور این اقدام را بی سابقه خوانده و گفته بود برگزاری مراسم ترحیم مجوز نمی خواهد. 

 

ارسال به :