پنج‌شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ -
- 17 Oct 2019
16 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
زنان بازداشتی ؛ دو مرخصی ، دهها چشم منتظر و صدور یک حکم
شبکه جنبش راه سبز(جرس): روز گذشته در حالی که دو روزنامه نگار زن دربند برای مرخصی از اوین خارج می شدند، وکیل آذر منصوری از محکومیت معاون سیاسی حزب مشارکت به سه سال حبس تعزیری از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب خبرداد , دهها فعال سیاسی ، روزنامه نگار زن در بازداشت بسر می برند.

وکیل آذر منصوری از محکومیت معاون سیاسی حزب مشارکت به سه سال حبس تعزیری از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب خبرداد.

محمدرضا فقیهی در گفت‌وگو با  ایلنا در خصوص آخرین وضعیت پرونده آذر منصوری گفت: پس از پایان تحقیقات مقدماتی و صدور کیفرخواست برای موکلم ،پرونده به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب ارسال و بعد از رسیدگی به اتهامات معاون سیاسی حزب مشارکت،وی به سه سال حبس تعزیری محکوم شد.
وکیل منصوری ادامه داد: پس از صدور حکم موکلم در دادگاه بدوی در مهلت قانونی نسبت به تجدیدنظرخواهی اقدام کرده و پرونده به دادگاه تجدیدنظر ارسال شد اما تاکنون تعیین شعبه نشده است.
وی اتهامات آذر منصوری را اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات ،تبلیغ علیه نظام،نشرکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی عنوان کردو گفت:‌ شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب این اتهامات را از باب تعدد معنوی ،اتهام اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی فرض کرده و به همین خاطر منصوری را به سه سال حبس محکوم کرده است.
فقیهی بابیان اینکه شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب با درخواست تبدیل قرار موافقت نکرده است،ادامه داد:بعد از آنکه در خواست تبدیل قرار به جایی نرسید، خواستار اعطای مرخصی به موکلم شدیم تا ایشان نیز بتواند در تعطیلات نزد خانواده خود باشد اما تاکنون برای این مورد نیز از سوی مقامات قضایی موافقتی صورت نگرفته است.
 
آزادی دو روزنامه نگار زن
در ادامه روند آزادی زندانیان سیاسی با نزدیک شدن به عید نوروز، شنبه ۲۲ اسفند لیلی فرهادپور و سمیه مومنی، از روزنامه نگاران زندانی، آزاد شدند.
لی لی فرهادپور ،روزنامه نگار و عضو گروه مادران صلح ،امروز با تودیع وثیقه از زندان اوین آزاد شد.
به گزارش کلمه، فرهادپور ،نویسنده،روزنامه نگار و فعال حقوق زنان اول بهمن ماه امسال چند روز پس از یازداشت ،فرزندش بهرنگ تنکابنی ، از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.
پیش از آن فرهادپور که برای پیگیری بازداشت پسرش به دادگاه انقلاب رفته بود دچار مشکل قلبی شد و به همین دلیل به بیمارستان منتقل شد ه بود و روزهای ۲۹ و ۳۰ دی ماه در اورژانس مرکز قلب تهران بستری بود و درست فردای روزی که از بیمارستان به خانه آمد،از سوی ماموران وزارت اطلاعات در منزلش بازداشت شد و تمام یک ماه و نیم گذشته را در بند امنیتی ۲۰۹ زندانی بوده است.
 
سمیه مومنی، خبرنگار نشریه نسیم بیداری و خبرنگار سابق ایسنا و فعال کمپین یک میلیون امضا، ساعت ۳ بامداد یکشنبه ۱۸ بهمن در خانه اش بازداشت شده بود و شنبه شب از زندان اوین آزاد شد.
با نزدیک شدن به عید نوروز تعدادی از کسانی که به ویژه در موج بازداشت های بعد از عاشوا و قبل از ۲۲ بهمن دستگیر شده بودند، آزاده شده اند اما کماکان تعداد زیادی از این زندانیان در زندان هستند.
 
در همین حال بر اساس خبرهای منتشر شده نور مفیدی بار دیگر به بند 209 منتقل شده است.
 
گفتنی است اکنون چهره هایی چون آذر منصوری - نفیسه اصغری -گلناز توسلی - تارا سپهری‌فر - حمیده قاسمی - مهدیه گلرو ـ عاطفه نبوی ـ نیلوفر هاشمی‌آذر ـ بهاره هدایت - مریم قنبری - الهام احسنی - سما بهمنی - مریم ضیاء - نازنین فرزان‌جو – ماه‌فرید منصوریان معمار - سعیده میرزایی - شیوا نظرآهاری - مهسا جزینی - مریم کریمی ـ پروین کهزادی ـ سمیه مومنی - رومینا ذبیحیان - مهرانه آتشی - بنفشه دارالشفایی - جمیله دارالشفایی - نیلوفر لاری‌پور ـ ملودی محمودی ـ هنگامه شهیدی ـ بدرالسادات مفیدی -- نوشین جعفری - نعیمه دوستداروزینب کاظم‌خواه ، در جریان حوادث بعد از انتخابات دستگیر و در بازداشت به سر می برند.
 
بی خبری از وضعیت نگهداری و شرایط بازداشت شدگان زن در حالی ادامه دارد که همزمان اخبار نگران کننده ای از تعدادی از زنان دستگیر شده دراعتراضات عاشورا و ایام دهه فجر در سلولهای بند زنان زندان گوهردشت و اوین به گوش می رسد. این در حالی است که  به گفته آزاد شدگان، شرایط سلولهای بند زنان بسیار نگران کننده است.
 
 
ارسال به :