یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 22 Apr 2018
05 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
مجاهدین انقلاب: دولت هم  آزادی را به محاق برده و هم نان را از سفره مردم گرفته است
جرس:بیانیه سازمان مجاهدین انقلاب اسلام به مناسبت فرارسیدن سال نو منتشر شد. این سازمان خطاب به ملت ایران و توصیف سال ۸۸ به سال "تقابل حماسه سبز آزادی و مردمسالاری با بی بصیرتی و خودكامگی قدرت پرستان" و همچنین "اظهار تاسف از در حبس بودن جوانان و عزیزان کشور"، خواستار توجه مردم به خانواده های عزادار و زندانیان سیاسی و حمایت از آنان در سال جدید شد متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم 

ملت شریف ایران 

سال 88 را در حالی به پایان می بریم به  که آگاهی و اراده شما ملت بزرگ در پیگیری مطالبات قانونی و به حقتان در این سال برگ زرین دیگری بر گنجینه مبارزات افتخار آفرین ایران و ایرانی افزود و جهانیان خواسته یا ناخواسته در برابر عظمت و شکوه آن سر خضوع فرود آوردند. سالی که تقابل حماسه سبز آزادی و مردمسالاری با خشونت و سرکوب بي رحمانه، بصیرت و حقانیت شما و فرزندان فرهیخته شما و متقابلاً بي بصيرتي و خودكامگي قدرت پرستان را با وضوح تمام و در قالب یک تراژدی در سطح ملی به نمایش گذاشت آن گونه که هنوز آثار بهت و حیرت فجایع، زشتی ها و در نوردیده شدن بدیهی ترین و محترم ترین حریم های انسانی و دینی در ذهن و اندیشه ایرانیان باقی است.

در حالی به استقبال سال نو مي رويم که از یک سو خانواده های بسیاری در سوگ عزیزان خود داغدارند، تعدادی بیشترعزیزان و جوانانشان مظلومانه و گمنام در اسارت و حبس به سر می برند و از سرنوشتشان اطلاعی در دست نیست و از سویی دیگر تورم و گرانی لجام گسیخته و توقف و تعطیلی و یا کاهش تولید کارخانجات هر روز انبوه جمعیت بیکاران کشورمی افزاید. روزی نیست که در شهرهای کشور شاهد فریاد اعتراض کارگرانی نباشیم که ماه ها حقوقی دریافت نکرده اند، فریادها و اعتراض های دردمندانه و مظلومانه ای که در هیاهوی شعارهای تبلیغاتی عدالت پروری و محرومیت زدایی و صحنه آرایی های کاذب رسانه رسمی البته گوشی برای شنیدن و چشمی برای دیدن نمی یابند.

دولتی که شعار توسعه سیاسی را با تأمین نان مردم متعارض می دانست و در ازای تعطیلی پروژه توسعه سیاسی وعده آوردن نفت بر سر سفره مردم می داد امروز هم  آزادی را به محاق برده و هم نان را از سفره مردم گرفته است. آنان که توسعه و رشد اقتصادی را طرحی استعماری و ضد عدالت تبلیغ می کردند و با وعده تحقق عدالت و نفی نابرابری ها، به فراموشی سپردن برنامه توسعه را توصیه می کردند، امروز ارمغانشان برای این ملت افزایش ضریب جینی و عمیق تر شدن اختلاف طبقاتی، شکاف فقر و غنا و کاهش نرخ رشد اقتصادی به 7/2 درصد  است.

این همه در حالی است که جشن و پایکوبی و تزریق شادی کاذب به جامعه با حجم و دامنه ای آشکارا متفاوت با سال های قبل، در دستور کار رسانه ملی قرار گرفته است تا نمکی باشد بر زخم دل خانواده های عزادار و نگران از سرنوشت عزیزان خود و نیز حسرتی تلخ برای خیل عظیم تهیدستان و محرومان.

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران ضمن تبریک سال نو به ملت شریف ایران یقین دارد که مردم نیک سرشت و نوع دوست ما اجازه ندهند خانواده های مذکور در هیاهوی انبوه تبلیغات و شادی های سازمانیافته کاذب به فراموشی سپرده شوند. ما از مردم نوع دوست و ایثارگر می خواهیم درایام عید خانواده های عزادار را فراموش نکنند و در التیام زخم جانکاه ایشان بکوشند،  با دیدار از خانواده هایی که عزیزی در بند دارند از غم ایشان بکاهند و با کمک به خانواده های محروم آنان را در شادی سال نو سهیم نمایند و در ایام عید نوروز و در تجربه ای متفاوت زندگی کردن با جنبش سبز را تمرین کنند. تداوم تجارب و تمرین هایی از این دست، بقا، شکوفایی، سرزندگی و پیروزی و فرخندگی را برای جنبش اصلاحی و سبز ایران تضمین خواهد کرد. 

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران

      23/12/1388

 

ارسال به :