یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ -
- 23 Feb 2020
27 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
یک هفته اعتصاب غذای سردبیر سایت سحام‌نیوز در زندان اوین

جرس:محمد داوری عضو سازمان معلمان ایران و سردبیر سایت سحام‌نیوز (ارگان رسمی اعتماد ملی) که از روز ۱۷ شهریورماه در دفتر کروبی دستگیر و تاکنون در بازداشت به سر می برد، چند روز گذشته در اعتراض به انتقالش به سلول انفرادی، برای بیش از یک هفته دست به اعتصاب غذا زد.

 

به گزارش پایگاه خبری «ندای سبز آزادی»، علت انتقال این عضو بازداشتی سازمان معلمان ایران به سلول انفرادی، اعتراض وی و مهدی کریمیان (یک زندانی دیگر) به وضعیت بد زندان در پی بازدید معاون وزیر اطلاعات از بند آنان بود که لحظاتی پس از رفتن آن مقام امنیتی از زندان اوین، داوری و کریمیان به خاطر اعتراضات خود به سلول انفرادی منتقل شدند.

 

این گزارش خاطرنشان می سازد داوری بیش از یک هفته اعتصاب غذا نمود که با بی توجهی مسئولان زندان روبرو شد و ایشان پس از یک هفته فعلا - و به طور موقت-  اعتصاب غذای خود را شکسته است.

 

لازم به ذکر است گزارش ندای سبز آزادی از محرومیت این عضو دربند سازمان معلمان ایران از تماس تلفنی و ادامه حضور وی در بند انفرادی خبرمی دهد.

 

این گزارش افزود "داوری، معلم یكی از مدارس منطقه ۱۱ تهران بوده و از زمان بازداشت قادر به حضور در كلاس درس نبوده است که این امر وی را دچار مشكلات كاری نموده و حتی ممکن است باعث اخراج به علت غیبت طولانی مدت شود. از جمله اتهامات این روزنامه‌نگار فعالیت تبلیغی علیه نظام، اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور و اخلال در نظم عمومی عنوان شده است."

 

دادگاه سردبیر سایت سحام نیوز اول آذرماه گذشته برگزار گردید که تاکنون رای دادگاه بدوی صادر نشده است و مراجعات وکلای او، مینا جعفری و ژینوس شریف به دادگاه انقلاب نیز بی‌نتیجه بوده است.

 

ارسال به :