یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ -
- 23 Feb 2020
27 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
محکومیت یک فعال حقوق بشر به یازده سال حبس

جرس: بنا به گزارش ارگان خبری فعالان حقوق بشر در ایران، ابوالفضل عابدینی نصر، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر، بدون دسترسی به وکیل مدافعِ خود، توسط شعبه یکم دادگاه انقلاب اهواز به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد.

 

بر اساس این گزارش، دادگاه انقلابِ اهواز، ابوالفضل عابدینی خبرنگار مستقل و از مسئولین سابق مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران را به اتهامات ارتباط با دول متخاصم (۵ سال)، عضویت در مجموعه فعالان حقوق بشر درایران (۵ سال) و تبلیغ علیه نظام از طریق مصاحبه با رسانه های بیگانه (۱ سال) و در مجموع به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم نمود.

 

خبرگزاری هرانا همچنین خاطرنشان می سازد یکی از استنادات دادستان در خصوص اتهام عضویت در مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کارت ویزیت عابدینی با عنوان "مسئول روابط عمومی مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران" بود که ضمیمه پرونده وی شده بود.

 

حکم زندان عابدینی که اواخر اسفندماه گذشته صادر و نهم فروردین امسال به محمد اولیایی فرد، وکیل ایشان ابلاغ شد، مربوط به پرونده پیشین عابدینی است که به بازداشت ایشان در تیرماه سال گذشته و آزادی با قید وثیقه در آبان ماه همان سال منجر شد.

 

عابدینی آخرین بار نیمه شب ۱۱ اسفند ماه گذشته، همزمان با دستگیریِ دیگرفعالان حقوق بشر در سراسر کشور، در منزل مسکونی خود در رامهرمز با محاصره منزل و ضرب و شتم شدید دستگیر گردید و به انفرادی بند دو الف زندان اوین منتقل شد که علیرغم گذشت بیش از یکماه، اتهامات پرونده جدید هنوز به دکتر اولیایی وکیل ایشان ابلاغ نگردیده است.

 

 

ارسال به :