چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ -
- 13 Nov 2019
15 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
جواد امام کماکان بدلیل حمله قلبی در بیمارستان است

جرس: بعد از انتشار خبر حمله (سکته) قلبی محمدجواد امام، عضو محبوسِ مجاهدینِ انقلاب که موقتا آزاد شده است، فعالان سیاسی و حامیان جنبش سبز، به ملاقات ایشان در بیمارستان مدرسِ تهران (سعادت آباد) شتافته و از وی و خانواده ایشان عیادت و دلجویی کردند.

 

بنا بر گزارش های ارسالی به جرس، عارضۀ قلبیِ ایشان بدلیل حملۀ اخیر که خبرِ آن ابتدا در فیس بوک دخترش (عاطفه) منتشر و بلافاصله در رسانه ها انعکاس یافته بود، فعلا تحت کنترل قرار دارد و خطر جدی رفع شده و حال وی مناسب گزارش شده است.

 

رسانه های دولت و حامیانِ آن، از ایست قلبی و وخامت حالِ این فعالِ سیاسیِ اصلاح طلب خبر داده بودند.

 

گزارش ارسالی به جرس شرح ملاقات خود از بیمارستان و عیادتِ مذکور را چنین آغاز می کند "...عاطفه گفت که پدر را به بخش اکو برده اند...جمعیت بسیاری نیز برای ملاقات ایشون آمده بودند . در ساعت دو و چهل دقیقه ایشان از بخش اکو خارج شدند و بعد از آن هم افرادی که برای ملاقات آنجا آمده بودند گروه گروه وارد اتاق ایشون میشدند...بر خلاف تمام شایعات حال ایشون خوب بود و بسیار خوشحال از دیدن دوستانی که برای ملاقات آنجا آمده بودند ."

 

بر اساس گزارش ارسالی از بیمارستانِ محل بستریِ جواد امام، عاطفه در پاسخ به پرسشهای مطروحه، با بیان اینکه "حال روحی ایشان خیلی خوب و مساعد بوده و فعلا هیچ مشکلی نیست"، خاطرنشان می کند "خدا را شکر به خیر گذشت."

 

عاطفه که خود نیز در جریان وقایع پس از انتخابات مورد بازداشت قرار گرفت، پیرامون سابقۀ بیماریِ قلبیِ پدرش تصریح کرد: "ایشان تا حالا سکته نکرده بودند."

 

وی همچنین دلیل اعزام ناگهانی پدرش به بخش اکو را ، انسداد یکی از رگهای قلب ایشان ذکر کرد و گفت "خدا را شکر با بالون زدن، رگ را باز کردند و مشکل حل شده است."

 

عاطفه امام در آخر افزود به دلیل آشنایی کادر بیمارستان به بیشتر عزیزانی که برای ملاقات خارج از ساعت ملاقات ( یعنی ساعت 2 الی 4 روزهای زوج ) به بیمارستان مراجعه میکنند اجازه ورود و ملاقات را می دهند .

 

این گزارش از استقبال مردم از چهره های سیاسیِ عیادت کننده از جواد امام، مانند بهزاد نبوی و حضور شبانگاهیِ ابطحی در بیمارستان خبر داد.

 

محمد جواد امام در جریان انتخابات ریاست جمهوری، ریاست ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در تهران بزرگ را بر عهده داشت. وی همچنین عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب و معاون امور مجلس و پشتیبانی وزارت نیرو در دوره ریاست جمهوری خاتمی بود. محمد جواد امام سه شنبه 26 خرداد در منزلش بازداشت شده و به زندان اوین منتقل شد.

 

امام از جمله کسانی بود که روز ۱۷ مرداد – حدود دو ماه پس از بازداشت – به همراه گروه دیگری از اصلاح طلبان در جلسه علنی دادگاه چهارم که هیچ ارتباطی با محاکمه و موارد اتهامات ایشان نداشت آورده شد.

 

وی چند ماه پیش با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی موقتا آزاد گردید.  

 

ارسال به :