شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 21 Apr 2018
05 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
وضعیت اضطراری در زندان گوهردشت؛ اعزام دهها تن از زندانیان به درمانگاه
وضعیت اضطراری در زندان گوهردشت؛ اعزام دهها تن از زندانیان به درمانگاه
جرس: پایگاهِ خبریِ «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران»، از انتقال دهها تن از زندانیان سیاسی و عادیِ زندانِ گوهردشت کرج به بهداریِ بیمارستان طی دو روز گذشته و بر اثر استمرار آلودگی آبِ زندان خبر داد.

این گزارش خاطرنشان کرد "طی ۲ روز گذشته ده ها نفر از زندانیان سیاسی و عادی به دلیل آلودگی آب نوشیدنی زندان و وخامت وضع جسمی آنها به بهداری زندان گوهردشت کرج منتقل شدند.

 

این واقعه از آنجا شروع شد که روز چهارشنبه ۲۵ فروردین، حدود ۱۵ نفر از زندانیان سیاسی و عادی بند ۴ بدلیل وخامت وضعیت جسمی آنها در اثر نوشیدن آب آلوده، به بهداری زندان منتقل شدند، که دو زندانی سیاسی بنامهای افشین بایمانی و رضا پورحسن نیز در بین آنها بودند .

 

گزارش مذکور خاطرنشان می سازد "تا ظهر روز پنجشنبه ۲۶ فروردین بیش از ۲۰ نفر از زندانیان بند ۱ زندان گوهردشت کرج به بهداری زندان منتقل شدند که زندانی سیاسی اکبر شهبازی نیز جزو آنان می باشد. گفته می شود چنین شرایط در بندهای ۲ ،۵ ، ۶ و بند زنان زندان گوهردشت حاکم است."

 

زندانیان سیاسی و عادی در مدت کوتاهی پس از نوشیدن آب زندان که تنها امکان نوشیدن آب برای آنها است دچار عوارض زیر می شوند: اسهال ،استفراغ،سرگیجه و بی حالی که بعد از مدتی کوتاهی دیگر قادر به حرکت نیستند.

 

بهداری زندان در طی ۲ روز گذشته به زندانیان اعلام کرده است که از نوشیدن آب زندان خوداری کنند و فقط آب معدنی که در فروشگاه زندان موجود است مصرف نمایند و با توجه به اینکه اکثر زندانیان قادر به خرید آب معدنی نیستند، ناچار به مصرف آب آلوده می باشند.

 

لازم به ذکر است بهداری زندان و مسئولین زندان گوهردشت، با اینکه بیش از ۱ ماه از آلودگی آب می گذرد، تاکنون برای حل آن هیچ اقدامی انجام نداده اند.

 

منابع خبری موثق گزارش داده بودند که آب نوشیدنی زندانیانِ آن زندان، از چاههای که در زندان حفر شده تامین می گردد و از اسفند ماه گذشته، "بدلیل نشت فاضلاب به چاههایِ آبِ نوشیدنیِ زندانِ، این آب دچار آلودگی شدید شده است؛ طوری که که رنگ آب کدر و زرد می باشد و بوی تعفنِ بسیار بدی میدهد."

 

 

 

ارسال به :