چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ -
- 16 Oct 2019
16 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
بازداشت مجدد مسئول واحد اطلاع رسانی دفتر آیت الله منتظری

جرس: مجتبی لطفی، روزنامه نگار و مسئول واحد اطلاع رسانی دفتر مرحوم آیت الله العظمی منتظری، مجددا بازداشت و به زندان لنگرود قم منتقل شد.

 

بنا به گزارش منابع آگاه، مجتبی لطفی كه جانباز شیمیایی می باشد، چند ماه قبل به دلیل مشكلات تنفسی كه در بند عمومی ویژه روحانیت در زندان لنگرود قم برای وی به وجود آمده بود، به سیستم زندان باز منتقل شد که شامگاهِ هر روز می توانست تا صبح زودِ روز بعد، بیرونِ زندان باشد.

 

این گزارش خاطرنشان ساخت هفته گذشته، پس از مراجعت وی به زندانِ ، مسئولین زندان از بازگشت او جلوگیری كرده و به وی ابلاغ گردید كه دیگر زندان باز شامل وی نمی شود و در نتیجه به سلول های بند ویژه روحانیت منتقل شد.

 

گزارش های رسیده به جرس خاطرنشان می کند "آگاهان علت این امر را ادامه حضور وی در دفتر آیت الله منتظری می دانند؛ چرا که پیش از این اقدام جدید زندان قم، مسئولین دادگاه ویژه روحانیت قم ، به وی تذكر داده بودند كه حق حضور و ادامه فعالیت در دفتر معظم له را ندارد و در غیر این صورت از ادامه سیستم زندان باز وی جلوگیری به عمل می آید.

 

مجتبی لطفیدر تاریخ ١٧ مهر ماه گذشته، توسط ماموران امنیتی با حکم دادگاه ویژه روحانیت در منزلش، بازداشت شد. برخی از اتهامات وارده به این وب‌نگار "چاپ تكثیر انتشار و ارسال جزوات و شبنامه های دارای موارد توهین و افترا تحت عنوان افشاگری و همكاری با شبكه های ماهواره ای خارجی و ضدانقلاب" و "نشر اكاذیب و تشویش اذهان عمومی" اعلام شده بود که مورد تکذیب وی واقع گردید. در تاریخ ٩ آذر ماه نیز، دادگاه ویژه روحانیت در پشت درهای بسته این وب‌نگار را  " به اتهام نشر افکار آیت الله منتظری و فعالیت تبلیغی علیه نظام و نشر اخبار" به چهار سال زندان و پنج سال تبعید از شهر قم محکوم کرد.

 

لطفی در اواخر اردیبهشت ماه ١٣٨٣ نیز در شهر قم دستگیر و زندانی شده بود. در ٢٤ مرداد ماه همان سال در دادگاه ویژه روحانیت شهر قم، بازهم پشت درهای بسته و بدون حضور وکیل مدافع محاکمه و به سه سال و ده ماه زندان محکوم شده بود. اما با پرداخت ٦٥٠ میلیون ریال وثیقه به دلیل حدت بیماری آزاد شد.

 
گفتنیست وی از جانبازان شیمیایی جنگ ایران و عراق می باشد.

 

ارسال به :