سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ -
- 22 Oct 2019
21 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
اسامی گروه دیگری از زندانیان و محکومان سیاسیِ محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین

جرس: یکی از منابع خبریِ جرس که به تازگی از بازداشت رهایی یافته، ضمن ابراز تاسف از ادامه بازداشت، بلاتکلیفی و صدور احکامِ حبس برای معترضین و دستگیر شدگانِ گمنامِ وقایع و اعتراضاتِ پس از انتخاباتِ سال گذشته، اسامی و مشخصاتِ تعدادی از محبوسینِ بند ۳۵۰ زندان اوین را در اختیار این شبکه خبری قرار داد.

 

لازم به ذکر است پس از اعلام نگرانی و دغدغه های فعالان جنبش سبز (از جمله مهدی کروبی) پیرامونِ وضعیت و سرنوشتِ زندانیان گمنام، چندی پیش نیز لیستِ گروهی از زندانیانِ بند مذکور در رسانه های خبری - از جمله سایت جــــرس- منتشر شده بود.

 

بنا به گزارشِ واصله به جرس، منبع خبریِ فوق که خود از نیز زندانیانِ این بند بوده و مدتی از نزدیک با افرادِ مذکور به سر برده بود، از کسانی  نام می برد که "نه عضو حزبی بوده اند ، نه انگ ضدانقلاب یا منافق می خورند، و نه صاحب مقام و منصبیبوده اند که به واسطه آن سِمت، از سوی افکار عمومی فشاری برای کاستن از فشارها بر این افراد باشد."

 

این منبع خبری خاطرنشان می کند این زندانیان "گمنامند، صدایشان در هیچ رسانه ای شنیده نشده، خانواده هایشان به واسطه تهدیدات نتوانسته اند آه دلسوزشان را بروز دهند و همگی آنها در دادگاهها - به جرم های آزادی و سبز بودن- حکم های قرون وسطایی دریافت کرده اند."

 

وی اسامی و مشخصات تعدادی از این زندانیانِ جنبش را به این شرح و مشخصات اعلام می کند:

سعید سودملی، فارغ التحصیل دانشگاه تهران در رشته ژنتیک دستگیر شده در روز عاشورا محکوم به دوسال، یک سال تعزیری و یک سال تعلیقی؛

 ایمان آذربان،  فوق لیسانس مواد از دانشگاه تهران، دستگیر شده در روز عاشورا محکوم به شش سال تعزیزی؛

محمد علی رباتی، راننده تاکسی به لحاظ سنی مسن و دو سال تعزیری؛

امین کشاورز، فارغ التحصیل دانشگاه، دو سال تعزیری؛ اردشیر خزری فارغ التحصیلِ دانشگاه، دو سال تعزیری؛

حیدر علی حیدری، اهل شیراز می باشد که در ایام پس از انتخابات دستگیر  و به ده سال حبس محکوم شد؛

محمد جواد رشاد دانشجوی دانشگاه آزاد، دستگیر شده در روز عاشورا و محکوم به دو سال حبس تعزیری؛

نصیر اسدی، دانشجوی فوق لیسانس دانشگاه تهران دستگیر شده در روز ۱۶ آذر محکوم به دو سال تعزیری؛

ابولفضل قاسمی، دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه  علامه، بلاتکلیف؛

بابک بردبار، عکاس خبری ، بلاتکلیف؛

حمید قاسمی محکوم به اعدام. البته وی از بازداشت شدگان منتسب به جنبش سبز نمی باشد .. برادروی هم زندانی سیاسی بود که به دلیل عدم رسیدگی مسئولان زندان، بر اثر بیماریِ فوت می کند؛

جعفر اقدامی از شرکت کنندگان در مراسمِ خاوران برای بزرگداشت کشته شد گان  سال ۶۷، که به ده سال حبس تعزیری محکوم شده است. ایشان در سال ۷۸ نیز دستگیر و چند سالی در اوین به سر برده بود.

 

از تعدادِ دقیقِ زندانیانِ زندانِ اوین، خبر یا گزارش دقیقی منتشر نشده و در دسترس نمی باشد.

 

ارسال به :