شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ -
- 18 Jan 2020
21 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
وضعیتِ بسیار وخیمِ و تایید حکم سنگینِ حبس برای ۷ زندانی سیاسی

 

جرس: حمزه کرمی و محمدرضا رجبی، دوفعال بازداشتیِ ماههای اخیر، به بند عمومیِ اوین منتقل شدند و همزمان حکم تبعید و حبس سنگینِ قادر محمدزاده و محمد امین عبداللهی، دو زندانیِ سیاسیِ کُرد تایید شد و رسانه های خبری، وضعیت جسمی و روحیِ سه زندانیِ سیاسیِ کُردِ دیگر را نیز، بسیار وخیم گزارش کردند.
 

 

به گزارش خبرگزاری حقوق بشر ایران، حمزه کرمی و محمد رضا رجبی دو تن از بازداشت شدگان وقایع پس از انتخابات به ترتیب به سالن ۵ و سالن ۱ اندرزگاه ۷زندان اوین منتقل شدند.


این دو فعال سیاسی كه در روزهای پس از انتخابات ریاست جمهوری بازداشت شده بودند، صبح روز دوشنبه از محل نامعلومی در زندان اوین به اندرزگاه ۷ این زندان منتقل شدند.

 

حمزه كرمی، مدیر مسئول سایت جمهوریت در تاریخ ۲۹خرداد سال گذشته از سوی مقامات امنیتی بازداشت و توسط قاضی صلواتی (شعبه ۱۵)، به ۱۶ سال حبس محکوم شد.

 

آژانس خبری موکریان نیز گزارش داد دادگاه تجدیدنظر آذربایجان غربی حکم زندان دو شهروند اهل بوکان به نام های قادر محمدزاده و محمد امین عبداللهی را تأیید کرده است.

 

قادر محمدزاده و محمد امین عبداللهی پیشتر در دادگاه انقلاب مهاباد به ترتیب به تحمل ۲۳ سال حبس و تبعید به زندان یزد و ۱۸ سال حبس و تبعید به زندان طبس محکوم شده بودند که دادگاه تجدید نظر با رد اعتراض ،حکم به تأیید رأی صادره در دادگاه بدوی داد.

اتهام این دو شهروند محاربه و درگیری با مأموران دولتی اعلام شده است.

 

گزارشگران هرانا نیز خبر دادند دو زندانی سیاسی به نامهای مراد محالی و حسین عبدالله زاده، بیش از هفتاد و پنج روز است که در سلول انفرادی زندان مرکزی ارومیه تحت بدرفتاری و فشارهای روحی و جسمی قرار دارند.

 

مراد محالی و حسین عبدالله زاده  به اتهام محاربه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده اند.

 

همزمان یک زندانی کرد تبعه سوریه به نام رمضان احمد کمال، علی رغم وضعیت جسمی نامساعد و نیاز به مداوای پزشک، با بی توجهی مسئولان زندان مواجه شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، رمضان احمد کمال، اهل شهر قامشلو در کردستان سوریه به دلیل ابتلا به بیماری های مختلف قادر به تحمل شرایط زندان نیست و می بایست در خارج از زندان مورد رسیدگی پزشکی قرار گیرد، اقدامات قانونی برای رسیدگی پزشکی به این زندانی بارها طی شده، ولی مسئولین مربوطه از درمان این زندانی خودداری می کنند.

رمضان احمد کمال که پیشتر در اعتراض به وضعیت خود، دست به اعتصاب غذای بلند مدت زده بود، به اتهام محاربه از سوی دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شد که در دادگاه تجدید نظر این حکم به ده سال حبس تقلیل یافت.

 

 

 

ارسال به :