چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ -
- 21 Feb 2018
05 جمادى الثانية 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
حذف آگهی مراسم تدفین محمد بهمن بیگی به دستور ارگان های امنیتی
حذف آگهی مراسم تدفین محمد بهمن بیگی به دستور ارگان های امنیتی

جــرس: بنا به گزارش منابع خبری استان فارس، آگهی مراسم خاکسپاری محمد بهمن بیگی، بنیانگذار آموزش عشایری در ایران و از برندگان جایزه جهانی یونسکو، به دستور مقامات امنیتی، از روزنامه های چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت شیراز حذف شده است.

 

به گزارش خبرنگار مستقل شیراز، محمدرضا نسب عبداللهی، روزنامه های شیراز از خانواده آقای بهمن بیگی و ایلات و عشایر ایران ،آگهی هایی درباره مراسم خاکسپاری او دریافت کرده بودند، اما با دستور تلفنی مقامات امنیتی، این روزنامه ها از چاپ آگهی ها منع شدند.

محمد بهمن بیگی بامداد شنبه یازدهم اردیبهشت بر اثر عفونت ریوی فوت کرد. پیکر او به گفته همسرش بانو سکینه کیانی، روز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت (ششم می) هشت و نیم صبح از میدان معلم شیراز به سمت والفجر و بهشت زهرای عشایر شیراز تشییع و در این محل به خاک سپرده می شود.

 

روزنامه شرق روز سه شنبه هفته جاری (۱۴ اردیبهشت) به نقل از یکی از شاگردان بهمن بیگی گزارش داد که علت به خاک سپرده نشدن محمد بهمن بیگی،اختلاف نظر خانواده او با استانداری فارس و فرمانداری شیراز برای محل دفن اوست.


 

خانواده آقای بهمن بیگی می خواسته اند او را در محلی دفن کنند تا سپس آنجا را به یک موسسه آموزشی تبدیل کنند اما این موضوع با مخالفت مقامات محلی در شیراز روبرو شده است.ارسال به :