سه‌شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 24 Apr 2018
08 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
سه گام ضروری تا بیست و دوم خرداد

 

شکی نیست که تنها روش اعتراضی بکارگرفته شده توسط جنبش سبز یعنی - اقدام به راهپیمائی بدون مجوز– با توجه به هزینه های سنگینی که در هر اجتماع عمدتا به فعالترین افراد این جنبش تحمیل می گردد، در شرایط فعلی کاملا زیر سوال رفته و لزوم بازنگری جدی در تاکتیکهای اعتراضی ضروریست.

از سوی دیگر هیچ جنبشی بدون به صحنه آوردن علنی مردم در عمل، نمی تواند مدعی یک جنبش اجتماعی باشد و باید دانست که آتش زیر خاکستر هرگز برابر خود آتش نیست و چه بسا ماندن در زیر خاکستر در زمان طولانی باعث سرد شدن گردد - اینک در استانه سالگرد بیست و دو خرداد و با بازنگری دستاوردهای یکسال گذشته جنبش، پیشنهاد سه گام ضروری تا بیست و دوم خرداد تقدیم می گردد:

گام اول – تحریم قند و شکر

از همین امروز تا بیست و دو خرداد با یک اقدام جمعی و تبلیغات متمرکز قیمت هر کیلو قند و شکر را بزیر پانصد تومان کاهش دهیم . از مردم بخواهیم که تحریم کنند - قند و شکر را نخرند تا قیمت ان به سطح مورد نظر کاهش یابد – در این تحریم قدرتی نهفته است که در هیچ راهپیمائی نیست. 
– راه اندازی مجدد جنبش با یک حرکت ارام و بدون خطر و امادگی دوباره مردم برای اعتراضات جدی تر
- امکان همبستگی و حرکت میلیونی مردم حتی در شهرها و روستاها ی دور افتاده 
– تمرین شیوه های نوین مبارزاتی و اتحاد کلیه نیروهای اپوزسیون 
– تهدید حکومت  به اعمال تحریم های سنگینتر در صورت عدم صدور مجوز راهپیمائی برای بیست و دو خرداد

گام دوم – راهپیمائی در صورت گرفتن مجوز

راهپیمائی بدون مجوز در شرایط امنیتی فعلی با هزینه بسیار سنگین همراه خواهد شد – اما مجوز هم مثل حق گرفتنی ست. بدون برداشتن گام اول و تهدید حکومت به تحریمهای سنگینتر هرگز مجوز نخواهند داد – سرکوبگران تا مجبور نباشند هیچ حقی را به مردم نخواهند داد – اما عاقلان میدانند که هزینه چند ساعت راهپیمائی بسیار کمتر از تحریم های سنگین اقتصادی توسط میلیونها مردم معترض است که دست حکومت هم در مقابل انها بسته بوده و میتواند روزها و هفته ها ادامه یابد – و این چنین است که در صورتی که گام اول محکم برداشته شود، مجوز راهپیمائی را هم می توان گرفت.

گام سوم – تحریم کلیه وسایل نقلیه عمومی در روز بیست و دو خرداد

اما اگر به هر دلیل مجوز راهپیمائی ندادند – با تحریم وسایل نقلیه عمومی اعم از اتوبوس و مترو و تاکسی در روز بیست و دو خرداد در کل سطح شهر راهپیمائی می کنیم – یک روز را پیاده به سر کار میرویم – از هم اکنون می توان تجسم کرد حداقل در شهر تهران چه خواهد شد و با چه منظره ای روبرو خواهیم بود – آری با این سه گام دادن مجوز راهپیمائی بنفعشان خواهد بود. 

 دیدگاه هاي وارده در یادداشت ها لزوما ديدگاه جرس نیست

ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.