پنج‌شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ -
- 17 Oct 2019
16 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
اعلام موجودیت کمپین ملی و سراسری فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد

 

جــرس: در آستانه دوم خرداد و در پیش بودن سالگشت ۲۲ خردادماه، گروهی از جوانان حامی جنبش سبز، از همبستگی سراسریِ خود با رهبران جنبش سبز، با اعلام موجودیت «کمپین ملی فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد» خبر دادند.

 

به گزارش خبرنگار جرس، مبدعان این ابتکار عمل و طرح ، با انتشار بیانیه ای در همین زمینه که مقارن با دوم خرداد در اختیار رسانه ها قرار می گیرد، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد را خطاب قرار داده و خاطرنشان ساخته اند "درود خدا و سلام و صلات ما برای شما که جان شیرین به طبق اخلاص دارید و جان سخت برای هبه و هدیه اش به ملک و ملتی که سزاوار آنند ."

 

آغاز کنندگان کمپین همچنین خطاب به رهبران جنبش می نویسند "درد و داغ تقابل شب پرستان و تاریک اندیشان خسته تان کرده است اما نه دلشکسته! کمرتان اگر به سوگ شهادت برادران و خواهرانمان شکست، دل به استواری خود تا به هنوز باقی داشته اید که دلمایه ماست برای استدامت و استواری قدم در کنار شما....باید پاسخی برای تاریخ، برای فردا، وبرای سهراب و ندا داشت!... مافرزندان شما تنهایتان نخواهیم گذاشت...شمار نداها و سهرابهای شما به شمار اختران آسمانند/ به همان تلالو، اما در زمین و در جوار مبین شما ..! با شمائیم تا به حصول حق خدائی خویش..."

 

کمپین فرزندان موسوی و رهنورد، آن دو را مجددا مورد خطاب قرار داده و خاطرنشان می کنند "اینک فرزندان شما که شناسنامه اشان با خون شهدای سبز مهر و موم گشته، با تکیه بر همان عهد پیشین دوباره پا به آوردگاه مبارزه حق علیه باطل گذاردند تا در سپاه صبح و روشنا لشکر جهل و تاریکی را از پای درآوردند. پسران موسوی و دختران رهنورد، فرزندان ایرانند و نخواهند گذاشت که ایران به دست نا محرمان و نا اهلان ویران شود. امروز آمدیم تا دست در دست هم دهیم و با ایمان به راهمان و عهدی که با شهدا بستیم تا آخرین نفس یار و یاور شما باشیم . پس ای سیاوش گونه مرد از آتش و بلا بگذر زیرا پس از آن گلستانی گسترانیده خواهد شد به وسعت ایران . ایرانی سبز برای همه ایرانیان."

 

سخنگوی کمپین هدف از تشکیل این تشکیلات ملی و سراسری را "سامان دادن به نیروهای فعال و ایجاد انسجام و انظباطی آهنین که می تواند جنبش سبز ملت ایران را به درستی تداوم بخشد و جنبش را از خطر غارت اقتدارگریان مصون بدارد"، ذکر کرد و عمده ترین و اصلی ترین انگیزه کمپین ملی و سراسری فرزندان موسوی و رهنورد را، در جهت تحقق اهدافی که در بیانیه های میر حسین موسوی مکررا از آن یاد شده بیان کرد. همچنین حمایت همه جانبه از پدر و مادر معنوی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد ،پیگیری وضعیت بازداشت شدگان ، تظلم خواهی از مراجع حقوق بشری و ذی صلاح، اتحاد و انسجام بین جوانان که نیروهای محرکه جنبش سبز محسوب می شوند، از جمله اهداف آن می باشد. وی خاطرنشان کرده است "همه کسانی را که در این باور، انگیزه و هدفها با ما باشند، دعوت به همراهی می کنیم.

 

 ارسال به :