سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ -
- 22 Oct 2019
21 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
انتقال کوهیار گودرزی به سلول انفرادی

جرس: کوهیار گودرزی به خاطر درگیری با رئیس اندرزگاه 350 زندان اوین، بزرگ‌نیا، که بارها دیگر زندانیان این بند را آزار داده، به انفرادی منتقل شده و تاکنون بازنگشته است.

 

بنا به گزارش‌های رسیده به جرس، مسئولان بند 350 با وضعیت زننده‌ای، اقدام به تفتیش وسایل زندانیان کرده و از این طریق سعی در تحقیر زندانیان سیاسی این بند دارند. علاوه بر این در اقدامی عجیب رئیس این اندرزگاه زندانیان این بند را مجبور به کوتاه کردن مو و سبیل کرد.

از سوی دیگر گفته می‌شود حکم چهار سال حبس تعزیری برای مهدی کریمیان اقبال، از اعضای جبهه مشارکت در شعبه 54 دادگاه تجدید نظر تایید شد.

حکم سه سال حبس نیز برای سامان نورانیان، از فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی پزشکی دانشگاه امیرکبیر توسط 15 دادگاه تجدید نظر تایید شد.

همچنین نیما لطیف التجار، دانشجوی نخبه‌ رشته مهندسی پزشکی دانشگاه امیرکبیر و برنده چندین مدال المپیاد علمی، همچنان در زندان به سر می‌برد. شعبه 54 تجدید نظر حکم سه سال حبس تعزیری دادگاه بدوی را به یک سال حبس تعزیری کاهش داده است اما این دانشجو همچنان و به رغم قول بازجویان در زندان به سر می‌برد.
 

 

از سوی دیگر، محمد یوسفی، دانشجوی دانشکده مهندسی کشتی سازی دانشگاه صنعتي اميركبير(پلي تكنيك تهران) پس از 161 روز زندان، شب گذشته، مورخ یکشنبه 26 اردیبهشت ماه، آزاد شد.

 

شعبه 54 دادگاه تجدیدنظر 4 سال حبس این دانشجو را به مدت 5 سال به حالت تعلیق درآورد تا وی پس از 161 روز از زندان آزاد گردد.

محمد یوسفی 16 آذر سال گذشته، هنگام ورود به دانشگاه امیرکبیر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. این دانشجو در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به اتهام "اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی" به 4 سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

بنا بر شنیده ها، دادگاه تجدیدنظر با توجه به نبود مدارک و مستندات مبنی بر مجرمیت این دانشجو، قصد تبرئه وی را داشت ولی با خبری شدن این موضوع و
تحت فشار نهادهای اطلاعاتی و امنیتی، تنها حکم اولیه را به حالت تعلیق درآورد. حکم دادگاه تجدیدنظر روز سه شنبه هفته گذشته صادرشد؛ با این حالمحمد یوسفی 5 روز پس از صدور این حکم از زندان آزاد شد. 

ارسال به :