سه‌شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ -
- 18 Jun 2019
14 شوال 1440 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
بست نشینی در اعتراض به عدم برخورد با مفاسد اقتصادی

جــرس: حجت الاسلام علیرضا جهانشاهی، طلبه سیرجانی معترض به "عدم برخورد با دانه درشت‌های مفاسد اقتصادی"، از مسجد جمکران در قم عازم تهران شد تا مجددا اعتراض خود را اعلام نماید.

 


به گزارش خبرآنلاین، وی بعد از ظهر شنبه بعد از ترک آرامگاه رهبر فقید جمهوری اسلامی، در حرم حضرت عبدالعظیم در شهر ری توقف کرده تا با همراهی تعدادی از طلاب و دانشجویان موسوم به «عدالتخواه» از شهرهای مختلف، خواسته هایش را پیگیری کند.


جهانشاهی در گفت و گو با خبرآنلاین درباره اینکه شنیده شده تعدادی از نمایندگان مجلس از وی برای حضور در مجلس دعوت کرده‌اند، با بیان اینکه هنوز برنامه‌ای برای حضور در مجلس ندارم گفت: یکی از گزینه‌های ما حضور در مجلس بود ولی فعلاً قصد داریم که همین جا منتظر بمانیم و تا ضرورت پیدا نکند به مجلس نرویم. انتظار داریم که این مسئله همین جا ختم شود و مسئولین اینجا آمده و به مطالبات ما رسیدگی کنند.


وی با اشاره به نامه‌ای که چند ماه گذشته خطاب به نمایندگان مجلس نوشت تصریح کرد: بعد از این نامه برخی از نمایندگان مجلس از جمله آقای فدایی و دیگر اعضای کمیسیون اصل نود وارد قضیه شدند و پیشنهاد دادند که ما از طریق اصل نود شکایت از دادگاه ویژه روحانیت را پیگیری کنیم.


این طلبه سیرجانی با بیان اینکه سه ماه پیش شکایتی را تقدیم کمیسیون اصل نود مجلس کردیم گفت: تقریباً پانزده روز پیش به ما خبر دادند که نظر آقای نکونام به عنوان نایب رئیس این کمیسیون این است که ما صلاحیت رسیدگی به این موضوع را نداریم.


وی در خصوص هدفش از این اقدام گفت: هدف من از این اقدام مبارزه با ظلم و فساد نهادینه شده در برخی مسئولین، عدالت خواهی و این که رهنمون‌های رهبری زمین نمانده است.


وی زمستان سال ۸۷ نیز در اعتراض به برخی پرونده های زمین خواری و فساد "دانه درشت ها"، مدتی را در زندان به سر برده بود.

 

 

ارسال به :