پنج‌شنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۸ -
- 27 Jun 2019
23 شوال 1440 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
با درخواست دوستان مجید توکلی، مادرش اعتصاب غذای خود را شکست

جــرس: مادر مجید توکلی، دانشجوی اعتصابی محبوس در بند انفرادی زندان اوین، با درخواست مردم و دوستان مجید، اعتصاب غذای چند روزۀ خود را شکست.


مجید توکلی، فعال دانشجویی محکوم به هشت سال و نیم حبس، از روز یکشنبه، در پی انتقال به سلول انفرادی دست به اعتصاب غذا زده و بلافاصله بعد از انتشار این خبر، مادرِ وی نیز دست به اعتصاب غذا زد.

به گزارش نسب آنلاین، ساعت نه و سی دقیقه پنج شنبه ششم خرداد ماه، مادر مجید در پاسخ به تماس های مکرر دانشجویان، اعلام کرد که که اعتصاب غذایش را شکسته است.

این گزارش تصریح کرد غروب امروز مادر مجید اطمینان داده بود که اعتصاب غذایش را خواهد شکست.


این سامانه خبری جزییات تماس کوتاهی را که طی آن مادر مجید توکلی پذیرفت به اعتصاب خود خاتمه دهد، چنین منتشر نمود:

" ما همه با مجید همبستگی داریم... بچه ها از شما می خواهند که اعتصاب غذایتان را بشکنید و من هم به عنوان یک همشهری از شما خواهش می کنم که اعتصاب غذایتان را بشکنید،ما با مجید هستیم.
مادر مجید توکلی: دست شما درد نکند.شما همه برای من مجید هستید.


شما قول می دهید که اعتصاب غذایتان را بشکنید؟ چون برای ما مهم است.
مادر مجید:چشم،خیلی از دوستان مجید و دانشجویان که تماس می گیرند همه خیلی اصرار کردند و به جان مجید مرا قسم دادند(که اعتصاب غذایم را بشکنم)من هم گفتم چشم.اما خبرهایی که می شنوم ناراحت می شوم و تصمیم گرفتم اعتصاب غذایم را نشکنم.اما حالا که اصرار می کنند،چشم.شما هم برای من مجید هستید.


من می خواهم از شما قول بگیرم که حتما این کار را بکنید و من به شما سر خواهم زد.
مادر مجید:چشم،من به خیلی ها قول داده ام.گفتم که همه شما برای من مجید هستید.اگر مجید من در انفرادی است و اعتصاب غذا کرده؛اما مجیدهای دیگر بیرون هستند..."


لازم به ذکر است مجید توکلی کماکان در اعتصاب غذای کامل به سر می برد و زندانیان سیاسی اوین نیز، در حمایت از وی دست به اعتصاب غذا زده اند.


مجید توکلی از صبح روز یکشنبه هفته جاری (دوم خرداد)، در پی نگاشتن نامه ای تفصیلی پیرامون وضعیت کنونی کشور، به دستور دادستان تهران به سلول انفرادی منتقل گردید که همزمان دست به اعتصاب غذای خشک زد و با گذشت زمان، وضعیت سلامتی وی به شدت نگران کننده گزارش شده است.


ارسال به :