دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ -
- 24 Feb 2020
29 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
آقای دادستان! در قضاوت بر استقلال و عدالت تکیه کنید
جرس: خانواده نوری زاد در نامه سر گشاده ای به دادستان با اعتراض به عملی نشدن وعده آقای دادستان مبنی بر آزادی محمد نوری زاد نوشته اند آیا حق داریم شاکی پنج‌نفری باشیم که به طرز وحشیانه به همسرم حمله کرده و بعد از صد و پنجاه روز روزه‌داری، روزه‌ی او را به افطار ضرب و شتم گشودند؟ و آیا حق داریم بگوییم که اعتماد ما از شما و دستگاه قضایی سلب شده وهیچ‌گونه اطمینانی به قول‌های شما نداریم؟

 

متن نامه سرگشاده خانواده محمد نوری زاد که در اختیار کلمه قرار گرفته است به شرح زیر است:
 

جناب آقای جعفری دولت آبادی دادستان محترم تهران

ما یک هفته سکوت کردیم. بنا به قول و قرارمان در روز شنبه ۱ خرداد. تا شما هم بتوانید در آرامش برنامه‌ی خود را پیش ببرید. یک هفته ما و خانواده چشم انتظار تماس شما بودیم. خبری نشد. شنبه‌ی بعد یعنی ۸خرداد به دادستانی آمدیم حدود پنج ساعت در انتظار ملاقات شما نشستیم خبری نشد و نهایتاً ما را به حضور نپذیرفتید.

حالا حق داریم که بگوییم شما ما را فریب دادید؟

خواهش کردید تا از آقای نوری‌زاد بخواهیم اعتصاب غذای خود را بشکند تا به دور از جنجال رسانه‌ای زمینه‌ی آزادی او را فراهم آورید.

آیا حق داریم بگوییم شما حتی از حضور پدر و مادر پیر آقای نوری‌زاد هم شرم نکردید. آنها را امیدوار کردید و چشم‌انتظار گذاشتید.

حق داریم بگوییم شما بیشتر از آنکه از خشم خداوند و نفرین زنان و مادران و بی‌تابی کودکان هراس کنید از جنجال‌های بین‌المللی و رسانه‌ای می‌هراسید؟

حق داریم بگوییم جوانمردانه رفتار کنید و اگر نمی‌خواهید کسی را آزاد کنید با صدای بلند و رسا و با جسارت فریاد بزنید که دوست نداریم نوری‌زاد را آزاد کنیم. چرا با وعده و وعید با احساسات او و خانواده‌اش بازی می‌کنید؟ ما عروسک خیمه‌شب‌بازی نیستیم.

آیا حق د اریم بگوییم که شما حق ندارید همسر بنده و هر دربند دیگری را بنا به فرموده‌ی رهبری در فاصله‌ی دو حکم بدوی و قطعی در بازداشت نگه دارید؟

آیا حق داریم شاکی پنج‌نفری باشیم که به طرز وحشیانه به همسرم حمله کرده و بعد از صد و پنجاه روز روزه‌داری، روزه‌ی او را به افطار ضرب و شتم گشودند؟

آیا حق داریم بگوییم که اعتماد ما از شما و دستگاه قضایی سلب شده وهیچ‌گونه اطمینانی به قول‌های شما نداریم؟

آقای دادستان استقلال و عدالت دو رکن اساسی قضاوتند. بر این دو رکن تکیه کنید.

و باز حق داریم و دوست داریم بگوییم که می‌خواهیم شما را دادستان خود بدانیم و ببینیم روزی را که عدالت برای شما کف می‌زند.

در انتها با تمام وجود فریاد می‌زنیم که آزادی حق تمام زندانیان دربندیست که بی‌گناهند.
 

ارسال به :