چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 25 Apr 2018
09 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
استفاده از پیشوند “امام” برای نام مصباح‌یزدی در سایت انصار حزب الله
استفاده از پیشوند “امام” برای نام مصباح‌یزدی در سایت انصار حزب الله

جــرس: سامانه خبری انصار نیوز، نزدیک به شورای هماهنگی حزب الله، در آخرین مطلب سایت خود، مصباح یزدی با عنوان "امام مصباح یزدی" یاد کرد.


به گزارش شفاف نیوز، این پایگاه خبری در توجیه این رفتار خود نوشته است: "لقب امام برای استاد مصباح در حالی بکار رفته که برای صاحنظرانی چون فخر رازی و محمد غزالی نیز بکار می‌رفته است. این هم برای بهانه‌گیران!"


پایگاه خبری انصار نیوز در بخش دیگری از مطلبش نوشته است: "در قرآن آمده است: «یوم ندعو کل اناس بامامهم». هر کسی با امامش وارد محشر می‌شود. شناخت «امام» هم خیلی مهم است. پیامبر می‌فرماید: «من مات و لم یعرف امام زمانه مات میته جاهلیه»؛ هر کس بمیرد و «امام زمان»ش را نشناسد به مردن جاهلیت از دنیا رفته است..."


این پایگاه خبری در ادامه نوشته است: "استاد مصباح می‌گوید: «در دوران انقلاب اسلامی نیز منافقانی وجود دارند و برای اینکه مردم آنها را بپذیرند و منزوی نشوند، دم از اسلام و امام خمینی می‌زنند». «انصارنیوز» هم در قبال امام خود ممکن است به چنین آفتی دچار شود. "


این اولین بار است که یک پایگاه خبری مدعی اصولگرایی برای محمدتقی مصباح یزدی از لفظ "امام" استفاده می کند و این امر تعجب بسیاری از ناظران سیاسی را برانگیخته است.


سامانه خبری تابناک، در اولین واکنش نسبت به این مسئله، با تیتری تحت عنوان "با این روش كلمه امام را تفسیر نكنید؟!"، این اقدام را "تنها یک الآ كلنگ بازي هاي سياسي" خوانده و خاطرنشان کرده است:  "جدا از اینکه شخص حضرت آیت الله مصابح یزدی در این خصوص چه نظری داشته و این عمل تنها از سوی افراد جاهلی صورت می گیرد كه نمی توان به صورت دقیق از فحوای کلام آنان متوجه شد كه چه مقاصدی در پشت این اخبار پیگیری می كنند، باید گفت این نوع حرکات نه تنها منجر به تشخص دادن به مقام عالم روحانی نمی شود، بلكه به نظر نگارنده به دلایلی ضربه ای نیز به شخصیت علمی نامبرده وارد می آورد."

ارسال به :