دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ -
- 24 Feb 2020
29 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
خطر اجرای حکم اعدام قریب الوقوع ۲۶ نفر در زندان قزلحصار کرج

جرس: قرار است بزودی ۲۶ تن از مجرمان و محکومان به حکم اعدام در زندان قزل حصار کرج اعدام شوند و برای این منظور به قرنطینه منتقل شده‌اند.
 

 

به گزارش رهانا، محمد مصطفایی وکیل دادگستری، با بیان این مطلب، ادامه داد: امروز یکی از موکلینم که در زندان قزلحصار کرج محبوس است، خبر داده که بیست و شش نفر از محکومان به اعدام که مجرم به حمل مواد مخدر هستند را جهت اجرای حکم اعدام به قرنطینه برده و قرار است به زودی حکم اعدام این 26 نفر اجرا شود.

مصطفایی می‌گوید: بیش‌تر این محکومان درخواست عفو و بخشودگی داده که مورد موافقت کمیسیون عفو و بخشودگی قرار نگرفته است و مهم‌تر اینکه برخی از آنان برای اولین بار مرتکب جرم شده بود.

وی ادامه می‌دهد: کمیسیون عفو و بخشودگی می تواند به راحتی از جان این عده از محکومان بگذرد و به نظر می رسد مصلحت نیز در این است که حکم هیچ یک از محکومان به اعدام اجرا نشود چرا که لطماتی که اجرای حکم این عده از افراد به کشور وارد می سازد بسیار زیاد است و باعث می‌شود وجهه کشورمان در سطح بین الملل مخدوش شود. از طرفی سابقه و تجربه نشان داده است که اجرای حکم اعدام روش مناسبی برای پیش گیری از وقوع جرم نیست و باید برای کاهش جرم از روش های علمی و جرم‌شناسانه استفاده کرد.

صدور حکم اعدام بسیاری از این محکومان توسط قاضی حسینی رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی صورت گرفته است.

بر اساس همین گزارش، اسامی برخی از این محکومان عبارت است از محمد جعفری، محمد آذر فام، باقر امینی، سلطان آبادی و محمد مرادی و نادر آذرنوش.

گفتنی است از ابتدای خرداد ماه جاری دست کم ۱۵ تن در زندان‌ها و شهرهای مختلف ایران اعدام شده‌اند. افزایش اجرای حکم اعدام در حالی صورت می‌گیرند که سازمان‌ها و گروه‌های حقوق بشر داخلی و بین‌المللی همواره به دولت ایران برای اجرای احکام اعدام اعتراض داشته‌اند.

ایران با توجه به جمعیتش بعد از چین بیش‌ترین تعداد اعدام‌ها را در میان کشورهای جهان دارا ست.
 

ارسال به :