پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
14 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
ادب رهبری و کم حافظگی کیهانجرس: شنیده ها حاکیست که روزنامه کیهان سخنگوی رهبر جمهوري اسلامی از فرط عصبانیت از جرس قاطي کرده و در یک صفحه "ده دروغ" درباره جرس گفته و دو مدیریت مختلف برای جرس تدارک دیده است. البته در محافل مختلف حتی بین مردم عادی شنیده شده این مسئله بسیار طبیعی و عادی ست چون دروغگو کم حافظه است.

به دو عبارت زیر از صفحه دو شماره چهارشنبه 19 خرداد 89 کیهان توجه کنید: عبارت اول: «سايت جرس وابسته به خاتمي و موسوي و كروبي كه توسط مهاجراني و كديور و سروش و زير نظر مستقيم دولت انگليس اداره مي شود، نوشته كه كيهان از اين سايت خيلي عصباني است» . عبارت دوم: «سايت «حلقه لندن» كه با بازيگران فتنه در تهران مرتبط است از به هم ريختگي روحي شديد اين جريان خبر داد. جرس (با مديريت مهاجراني و نگهدار و باستاني و بهنود و...) از قول خبرنگار خود در تهران نوشت...»

هر دو عبارت به خامه نماینده ولی فقیه و سرپرست روزنامه کیهان آقای حسین شریعمتداری به رشته تحریر درآمده است.

اولا: کیهان جرس را وابسته به خاتمی و موسوی و کروبی معرفی کرده است. این صحیح نیست. این سه رهبر جنبش سبز هر يک سایتهای خود را دارند. جرس حامی جنبش سبز مردم ایران و پشتيبان رهبران آن آقایان موسوی، کروبی و خاتمی است. تا اينجا سه دروغ.

ثانیا: از شش نفری که شریعتمداری دوست دارد به مدیریت جرس منصوب کند چهار نفر خلاف واقع است. فعلا هفت دروغ.

ثالثا: آقای شريعتمداری خود را به آسمان و ریسمان می زند تا مرکز جرس را لندن معرفی کند. این هم دروغ هشتم.

رابعا: نماینده آقای خامنه ای نوشته است «جرس زیر نظر مستقیم دولت انگلیس اداره می شود». این دروغ نهم. البته دروغ گفتن که مالیات ندارد. آقای شریعتمداری هم که از مصونیت آهنین برخوردار است. در جمهوری اسلامی مخالفان قانونی جیره خوار اجنبي معرفی می شوند. همه منتقدان مزدورند مگر بتوانند خلاف آنرا اثبات کنند. این کاربرد جدید اصل برائت است. البته استحکام این ادعای آقای شریعتمداری به میزان استحکام سخنان ولي فقیه آقای خامنه ای در خطبه های نماز جمعه تهران در سال 76 درباره قتلهای زنجیره ای دگراندیشان است. ایشان با قاطعيت این قتلها را به سرویسهای جاسوسی بیگانه نسبت داد.در کمتر از يک ماه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی قتلها را به عهده گرفت و وزیر اطلاعات مجبور به استعفا شد و سعید امامي شاه کلید پرونده قتلها و رفیق گرمابه و گلستان آقای شريعتمداری در حمام زندان اوين با داروي نظافت "خودکشی" کرد! البته دوستان آقاي شریعتمداری همسر سعید امامي را زیر شکنجه مجبور کردند سناريوی مورد نظر آقای خامنه ای را اقرار کند. آقای خامنه ای هنوز به خودش زحمت نداده این تحلیلهای نخ نمایَش را رفو کند.

لذا وقتی نماینده تام الاختیار ایشان در کیهان بر سیاق مولای خود جرس را زیر نظر انگلیس معرفی مي کند، بر شریعتمداری حرجی نیست، اين ادب رهبری و منش خادم ایشان است.

خامسا: کیهان در دهمین دروغ خود مدعی شده است جنبش سبز از به هم ريختگي روحي شديد رنج می برد. البته پرواضح است که نماینده آقای خامنه اي فرافکنی می کند. به هم ریختگي روحی در سخنان خشمگینانه آقای خامنه اي در روز جمعه 14 خرداد موج مي زد. کیست که نداند جنبش سبز در آستانه یک سالگی در حال رویش است و استبداد دینی در حال ریزش.

این مطالب و سخنان بارها در محافل مختلف شنیده شده که" بیت امام خمینی، بیت آیت الله منتظري، بیت آیت الله طالقانی، بیت آیت الله شهید مطهری، بیت آیت الله شهید بهشتی و بيت آیت الله هاشمی رفسنجانی، بیت شهید آیت الله قدوسی و علامه طباطبائی در کدام سویند؟  سران جمهوری اسلامی چه کسانی بودند!؟ در حال حاضر اکثریت شورای انقلاب 57 و 58 مقابل رهبری است. فعلا علی مانده و حوضش!"

این در حالیست که شنیده شده بسیاری از خانواده های اصول گرایان و پاسداران و بسیجی ها  هم با سیاستهای رهبری فاصله گرفته اند. نامه پنجم محمد نوری زاد از زندان اوین امان بسیاری از دانشجویان عدالت طلب را برید.

داستان ریزش نیرو در اردوگاه مولای "کیهان" مثنوی هفتاد من کاغذ است و نیازی به ادامه ندارد. شنيده ها  و دیده های خبرنگاران جرس در سراسر کشور این را می گوید.
 

ارسال به :