چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ -
- 13 Nov 2019
14 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
روز بیست و هشتم خرداد

 

تجمع عظیم اعتراضی در میدان توپخانه

 

اجتماع معترضان به کودتای انتخاباتی با دعوت میرحسین موسوی در میدان توپخانه گرد آمدند. آنها شعار می دادند " برادر شهیدم رای تو پس می گیرم. " این گردهمایی اعتراضی، به منظور بزرگداشت شهدایی که طی 5 روز گذشته کشته شدند، برگزار شد و میرحسین موسوی به همراه همسرش، زهرا رهنورد نیز در آن شرکت داشتند. موسوی در این تظاهرات خواستار ادامه اعتراضات مردمی تا ابطال انتخابات شد. این راهپیمایان که به اقشار مختلف جامعه تعلق داشتند، برای اعتراض به کودتای انتخاباتی و برخورد خشونت آمیز نیروهای دولتی و امنیتی با مردم و به ویژه دانشجویان گرد آمده بودند. در میان جان باختگان چندین دانشجو وجود دارد که مجلس شورای اسلامی نیز مرگ آنان را تایید کرده اما فرهاد رهبر، رئیس انتصابی دانشگاه تهران در صدا و سیمای جمهوری اسلامی منکر مرگ آنان شده است.

 

راهپیمایان پلاکاردهای دیگری نیز در دست داشتند که از جمله روی آنها نوشته شده بود:"دولت کودتا، استعفا، استعفا"، "ابطال انتخابات = پایان اعتراضات"، "بچه های بی گناه آزاد باید گردند"، "ایران شده فلسطین، مردم چرا نشستین"، "زندانی سیاسی آزاد باید گردد"، "ما ملتیم نه اوباش"، "ما خس و خاشاک نیستیم"، "فقط ابطال انتخابات"، "بازشماری معنا ندارد، فقط ابطال"، "به کدامین گناه کشته شدند؟"، "ما سوگواریم"، "رای ما رو پس بدید"، "رای ما سبز بود نه سیاه"، "رای من کجاست؟"، "دلیر بی‌باک منم مالک این خاک منم"، "راه شهدای سبزمان ادامه دارد"، " می‌جنگیم، می‌میریم، ذلت نمی‌پذیریم"، "خشونت چرا؟"، "آزادی مطبوعات، ابطال انتخابات"، "سکوتم از رضایت نیست"، "راهمان را ادامه می دهیم تا ابطال انتخابات" و....

 

حدود ساعت 6 عصر میر حسین موسوی به همراه همسرش زهرا رهنورد به میان جمعیت آمدند. او به سرعت بر بالای خودرویی قرار گرفت و با بلندگوی دستی برای مردم سخن گفت. سخنانش کوتاه بود و هر جمله اش با فریاد تایید آمیز مردم و شعار های آنها قطع می شد. موسوی گفت: "ما نه قصد آشوب و اغتشاش داریم و نه آشوبگر هستیم. ما فقط حق خودمان را می خواهیم. ما آرایی را که داده ایم می خواهیم. ما خواهان اعلام نتایج صحیح انتخابات هستیم". او افزود: "مردم به هیچ وجه به دنبال آشوب نیستند. آن کسانی که فرزندان ما را به خاک و خون کشیدند از مردم نیستند. من به تمام کسانی که در راه وطن خود کشته شده اند درود می فرستم". میر حسین موسوی ادامه داد: "من از شما خواهش می کنم به اعت?

ارسال به :