پنج‌شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ -
- 17 Oct 2019
16 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
خاموشی های مکرر برق؛ وعده های بی سرانجام مسئولین
    جـــرس: علیرغم وعده و اعلام مقامات وزارت نیرو مبنی بر "عدم قطع برق در تابستان امسال"، گزارش‌های مردمی از قطع برق طولانی و خاموشی‌های گسترده در سطح شهر تهران خبر می دهند.

 

 


مجید نامجو، وزیر نیرو ۱۲ تیرماه امسال در جمع خبرنگاران تاکید کرده بود: امسال با "مدیریت صحیح"، قطع آب و برق در تهران نداریم.


به گزارش «فردا نیوز» در کنار سکوت وزیر و مسئولان وزارت نیرو، قطع طولانی‌مدت و از پیش اعلام نشده برق در مناطق مختلف تهران، موجب سردرگمی، کلافگی و عصبانیت مردم تهران شده و تکرار آن در شب‌ها و روزهای گذشته خسارات زیادی را به مردم وارد کرده است.


این گزارش ادامه می دهد قطع طولانی مدت برق در بسیاری از مناطق و محلات شهر تهران، همزمان با اوج‌گیری گرمای بی‌سابقه در تهران، بسیاربحران سازبوده؛ که یک نمونه آن قطع ۱۲ ساعته برق در محله مجیدیه شمالی در روزهای گذشته است.


در تابستان ۸۶ نیز، به دلیل اشتباه فاحش وزارت نیرو در مدیریت مخازن آبی سدهای کشور، این وزارت خانه نتوانست برق مورد نیاز خانوارهای ایرانی را تامین کند و خاموشی‌های گسترده آن سال هنوز در خاطر مردم تهران و سایر نفاط کشور هست.


در این میان آن‌چه موجب تاسف بیشتر است، سکوت اکثریت رسانه‌های کشور در قبال این پدیده ناخوشایند برای مردم تهران و شاید در برخی نقاط دیگر کشور است.


وزارت نیرو  در پاسخ به انتقادات وارده، جوابیه ای منتشر کرده و "گرمای بیش از حد انتظار"، "مصرف فوق العاده"، "برخی مشکلات فنی"، "خشکسالی و کمبود آب" را از دلایل اصلی برخی قطعی ها اعلام کرده است.


سامانه خبری فردانیوز، در پاسخ به توضیحات وزارت نیرو متذکر شد "آنچه که مردم را رنجور می کند وعده هایی است که از سوی برخی مسئولان عنوان می شود و چون مبنای کارشناسی درستی ندارد، مسئولان را شرمنده مردم می نماید. از آن جمله است وعده وزیر محترم نیرو برای عدم وجود خاموشی برق و قطعی آب در تابستان امسال."

گفتنی است طی هفته ای که گذشت، حسن منصوری، مدیر كل دفتر تولید شركت توانیر اعلام کرد "تاسیسات برق ایران به دلیل رشد قابل توجه مصرف و بالا بودن دمای هوا، در معرض خطر جدی قرار دارد و طبق شواهد، موج جدید قطعی برق – همانند سال ۸۷- در راه است. "

 

 

ارسال به :