جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ -
- 20 Apr 2018
04 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
افشای نامه نگاری و دیدار محرمانه نمایندگان حامی دولت با رهبری
افشای نامه نگاری و دیدار محرمانه نمایندگان حامی دولت با رهبری

جــــرس: حمید رسائی نماینده اصولگرا و حامی دولت، با تاکید بر اینکه "روند فعلی ادامه خواهد داشت و اصولگرایان باز هم پوست خواهند انداخت و باز هم خواص مردود خواهیم داشت"، به دیدار محرمانه تعدادی از نمایندگان مجلس با رهبر جمهوری اسلامی اشاره نموده و ضمن انتقاد از اصولگرایان منتقد دولت، اظهار عقیده کرد "اکثریت اصولگرایان مجلس، توسط اقلیت اصلاح طلب در حال مدیریت می باشند."


این نماینده حامی دولت، همچنین خاطرنشان کرد که رهبری در دیدار محرمانه با نمایندگان مجلس تاکید کرده بود "اگر ریشه فتنه ۱۸ تیر سال ۷۸ ، همان زمان خشکانده شده بود، امروز شاهد فتنه جدید سال ۸۸ نبودیم."


هفته نامه «یا لثارات الحسین»، ارگان انصار حزب الله، در شماره جدید خود گفتگویی با حمید رسایی نماینده تهران انجام داده است، که برای نخستین بار، در مورد ملاقات سال گذشته برخی از نمایندگان تهران با رهبر جمهوری اسلامی سخن گفته شده است.

ملاقاتی که بعدها مشهور شدآقای خامنه ای به نمایندگان گفته است "بروید خودتان را برای فتنه بزرگ تری آماده کنید."


 طی این مصاحبه، حمید رسایی حملات اصولگرایان به مواضع اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر احمدی نژاد را نیز پی گرفته و وی را قابل مقایسه با مسعود کشمیری، عضو ارشد دولت شهید رجایی و شورای امنیت ملی وقت، که از متهمان انفجار دفتر نخست وزیری (شهریور۶۰) معرفی شد، دانست.


دیدار محرمانه ای که رهبری آنرا پذیرفت
ارگان انصار حزب الله، در مصاحبه با رسایی، با اشاره به جلسه اخیر هفتگی انصار حزب‌الله که سی‌ام تیرماه امسال برگزار و"آغازگر یک جدال رسانه‌ای شد"، خطاب به این نماینده حامی دولت خاطرنشان می کند: "دبیر سیاسی روزنامه کیهان (مهدی محمدی) در آن جلسه گفت که در بهمن ۸۸ رهبری دیدار محرمانه‌ای با سی و اندی از نمایندگان مجلس داشته‌ و به آنها گفته که بروید مردم را برای فتنه‌های پیچیده‌تر و گسترده‌تری که در راه است، آماده کنید. ظاهرا شما هم یکی از این نمایندگان بودید، تحلیلتان چیست؟ "


حمید رسایی در مقام پاسخ به این سوال می گوید: "چند ماه قبل از عید به دلیل تغییر و تحولاتی که در صحنه سیاسی کشور می دیدیم بویژه در درون مجلس و با توجه به عملکرد راس فراکسیون اصولگرایان در مقابله با فتنه و مواجه با دولت، نامه ای خطاب به رهبری تنظیم شد که در آن به صورت اجمال این دغدغه ها مطرح شده بود و در آخر هم درخواست ملاقات حضوری از ایشان شده بود. بیش از ۳۰ نفر از نمایندگان این نامه را امضا کردند که بعد از مدتی هم این درخواست پذیرفته شد."


محور نامه؛ نگرانی از اصولگرایان مخالف دولت و لزوم برخورد با سران فتنه
رسایی پیرامون مفاد نامه ارسالی نمایندگان به آقای خامنه ای می گوید "به طور کلی این نامه در چند محور تنظیم شده بود که بیشترین بخش های آن (شاید حدود پنج صفحه) در مورد نگرانی‌های ما راجع به فراکسیون اصولگرایان و مواضع رییس مجلس بود و همچنین یک صفحه از آن به انتقاداتی از رییس دولت و صفحه ای هم در باره نحوه برخورد با سران فتنه بود.

جالب است بگویم متن این نامه آن‌قدر صریح بود که برخی از مسئولان بیت رهبری حاضر در جلسه ابرو در هم کشیدند و معلوم بود که کمی برافروخته شدند، حتی خود ما هم احتمال می دادیم با واکنش انتقادی از جانب رهبری روبرو شویم اما قرار بود راحت حرفمان را بزنیم!


رهبری از خواسته های ما استقبال کرد
رسایی پیرامون "برخورد رهبر جمهوری اسلامی با نامه نگاران" گفت که برعکس انتظار ما، وی از این صراحت استقبال زیادی کرد و نه تنها برخوردی نداشت، بلکه خطاب به این جمع گفت وقتی هسته ای مثل شماها در مجلس وجود دارد، پافشاری بر مبانی در مجلس می ماند. این جمله افتخاری برای ما بود و حکایت از این می کرد که حرکت کلی ما درست و بجاست.


آقای خامنه ای: مهم نیست به شماها وکیل الدوله بگویند
رسایی همچنین می گوید "رهبری صراحتا گفت که مهم نیست به شماها وکیل الدوله بگویند بلکه خودتان را آماده کنید برای بدتر از این موارد و هزینه های سنگین تر. تعبیر دیگرشان این بود که اگر احساس تکلیف کردید باید کارتان را انجام دهید و بیمناک از این ملامت ها نباشید…"


ضرورت برخورد با سران فتنه
این نماینده حامی دولت، در ادامه سخنان خود، پیرامون آنچه به زعم خود "درخواست محاکمه سران فتنه" از رهبری بود، گفت "نظر ما این بود که پس از نهم دی با توجه به حضور میلیونی مردم اگر با سران فتنه برخورد نشود، مردم احساس می کنند که نظام در برخورد با سرا فتنه ناتوان است، که آقا اصلا نسبت به سران فتنه هیچ دغدغه ای نداشتند! جالب بود، تعبیر ایشان این بود که سران فتنه همیشه دم دست هستند و محاکمه آنها برای نظام کاری ندارد و این اتفاق هم می افتد اما مهم تر از محاکمه این افراد، خشکاندن ریشه این فتنه است؛ کما اینکه به تعبیر آقا، اگر ریشه فتنه ۱۸ تیر سال ۷۸ در ده سال پیش خشکانده شده بود امروز شاهد فتنه جدید سال ۸۸ نبودیم."


انتقادات از لاریجانی و فراکسیون اصولگرایان
رسایی پیرامون انتقادات صورت گرفته از علی لاریجانی و فراکسیون اصولگرایان در نامه به رهبر گفت "ما در خصوص رفتار غیر دوستانه مجلس با دولت و دائما تیره نشان دادن این فضا انتقاد داشتیم. برای ما جای سئوال داشت که چرا باید رسانه های ساختار شکن اصلاح طلبان که روزگاری شعار سیمای لاریجانی تعطیل باید گردد سر می دادند، حالا دائما ایشان را تیتر یک خودشان می کنند!

البته لاریجانی در ایام بعد از انتخابات هم مواضع مناسبی نداشت و دقیقا یکی از گلایه های ما نزد رهبری، مواضع دوپهلوی لاریجانی بود، هم در قبل از انتخابات و هم بعد از انتخابات در ایام فتنه و کودتای مخملی بویژه ."


رهبری به نفع دولت از مجلس انتقاد کرد
این نماینده حامی دولت، در ادامه می گوید "رهبری برخی اشکالات به مجلس را وارد دانست... مثلا تغییر لوایح دولت این را درست ندانست و یا تعدد سئوال از وزرا تا این حد و اندازه را نیز نادرست ذکر کرد و حتی در خصوص تحمیل قوانین به دولت نیز انتقاد داشت."


اکثریت اصولگرا، توسط اقلیت اصلاح طلب در حال مدیریت است
وی پیرامون انتقادات صورت گرفته از فراکسیون اکثریت (اصولگرایان) می گوید "تنش ها و صداهایی که از این مجلس با اکثریت اصولگرا بیرون می آید، مورد انتقاد و اعتراض بدنه جریان اصولگرایی در جامعه است. خب یک جای کار می لنگد، در حقیقت این اکثریت اصولگرا توسط اقلیت اصلاح صلب در حال مدیریت است تا جایی که ما نمی دانیم در مصوبات مهم چه اتفاق می افتد…. و نمونه بارز آن قانون وقف دانشگاه آزاد است که به یکشنبه سیاه مشهور شد…"


انتقاد از دولت؛ صرفا مشایی
رسایی خاطرنشان کرد "ما از نوع تعامل دولت با مراجع و علما انتقاد داشتیم. از رابطه رمزآلود احمدی نژاد با مشایی و حمایت ویژه از یک نفر که هزینه های زیادی را به خدمات دولت وارد کرده و هزینه ساز شده گلایه داشتیم. از نحوه برخورد احمدی نژاد با برخی از وزرای انقلابی و کاری مانند صفار هرندی و برخی دیگر انتقاد کردیم، جنس انتقادات عمدتا در این راستا بود ؛ که رهبری پاسخ داد" دولت در کنار خدماتش نمره منفی هم دارد ولی در جمع بندی، نقاط مثبت دولت ترجیح دارد و خیلی بیشتر از نمرات منفی آن است. "


اصولگرایانی که با جریان فتنه همراهی کردند…
رسایی همچنین اظهار عقیده کرد "در بحران سال گذشته، ما شاهد همگرایی اصولگرایانی با اصلاح طلبان شدیم که ده سال قبل در صف مبارزه با دوم خرداد بودند. اصلا بعضی از آنها جزو سرداران مبارزه با انحراف دوم خرداد بودند ولی در انتخابات دهم با همانها در یک جبهه ایستادند!... این دسته از اصولگرایان قبل از انتخابات با اتخاذ موضع سکوت در برابر تخریب های غیر منصافانه و در مواقعی هم با حمایت صریح از جریان سبز و در بعد از انتخابات هم با استفاده از تریبون های مختلف از جمله تریبون مجلس سعی در احیاء جریان فتنه داشتند و هر جا که می‌رفت نفس این جریان قطع شود با اعلام مواضع دو پهلو به جریان فتنه تنفس مصنوعی می‌دادند. در حقیقت جریان تردید به موازات جریان فتنه فضایی به مراتب غبارآلودتر از فتنه دوم خرداد ایجاد کرد."


ما باز هم پوست خواهیم انداخت
رسایی در خصوص آینده چنین تحلیل کرد "بدیهی است که این روند ادامه خواهد داشت و ما باز هم پوست خواهیم انداخت، باز هم خواص مردود خواهیم داشت و باز هم به افزایش بصیرت نیاز داریم. من معتقدم طبق این روال که ما هر ده سال یک بحران از درون و پوست اندازی داشته ایم، پس ده سال دیگر هم فتنه ای جدید ظهور می کند با رنگ و لعابی دینی تر که تشخیص در آن فتنه مشکل تر از موارد قبل می شود و البته صیقل یافتگی جامعه نیز بیشتر می شود."


 در جلسه هفتگی انصار حزب‌الله که سی‌ام تیرماه امسال برگزار شد، مرتضی نبوی گفته بود فتنه‌سازان بعدی معتقد به جایگاه ولایت‌فقیه به شکل واقعی نیستند و ادعا می‌کنند مستقیم از امام زمان دستور می‌گیرند پس نیازی به نظر فقها در تصمیم‌گیری‌ها نیست."


احمدی نژاد از ناحیه ای خاص در حال آسیب زدن به خود است
رسایی در انتقاد از مشایی و اظهارات اخیر او در همایش ایرانیان خارج از کشور، مبنی بر "مکتب ایران"، می گوید "در دوره غیبت موظف هستیم از فردی تبعیت کنیم که ملاک هایی مانند تقوا و مراقبت، اجتهاد، زهد و بی میلی به دنیا، شجاعت و قدرت مدیریت را دارد. احمدی نژاد واقعا تمامی این شرایط را در حد قابل قبولی داراست الا اجتهاد. پس ما نمی توانیم ایشان را نقطه اتکا قرار دهیم. چون در دوره غیبت توصیه شده ایم به کسی اتکا کنیم که یکی از ویژگی هایش اجتهاد است. اتفاقا احمدی نژاد از همین ناحیه در حال آسیب رسانی به خودش است... مشایی می خواهد حرف نو بزند برای همین دائما اصطلاح خلق می کند اما بعد مجبور است بدود دنبال همین اصطلاحاتی که خلق کرده تا از آنها برداشت دیگری نشود! خب کدام عاقلی این کار را می کند؟ از طرفی به عقیده من چون اطلاعات دینی دارد، نظرات خودش را مبتنی بر دین می داند و هر نظری می دهد می گوید این عین قرآن است!"


چرا در نود سیاسی، اسمی از مشایی نبود
رسایی با "مشکوک" خواندن برخی مسائل در مورد مشایی، ادامه می دهد" در دوره انتخابات دهم یک سی‌دی بین مردم توزیع شد با نام ۹۰ سیاسی. این سی‌دی ملغمه‌ای بود از راست و دروغ که سعی کرده بود به اشکالات و نقطه ضعف‌های آقای احمدی‌نژاد بپردازد. شما در ۹۰ سیاسی هر موضوعی را می دیدیدالا یک موضوع و آن هم موضوع مشایی! ... که من هنوز جوابی برای این سوالم پیدا نکرده‌ام و از طرفی هم نمی‌توانم باور کنم که جریان مخالف دولت همه همت خود را برای تخریب احمدی‌نژاد در ۹۰ سیاسی به کار گرفت اما شخص مورد نظرمان را ندید و یادش رفت!؟ این در حالی است که این آقا اکنون نقش مؤثری را در عزل و نصب‌ها بازی می‌کند و عمدتا کسانی که با توصیه او نصب می شوند از حاشیه هایی برخوردارند! همین که ما می بینیم برخی از معاونین وی در دوره میراث فرهنگی رابطه محکمی با دانشگاه آزاد دارند در حالی که مدیریت آن سایه احمدی نژاد را با تیر می زند!"


مشایی کجا؛ حاج حسین شریعتمداری کجا
رسایی در پاسخ به سوال ارگان انصار حزب الله مبنی بر اینکه "شما مشایی را یک جریان مرموز می بینید"، گفت:
"ما مشایی را در دوره دوم خرداد ندیدیم، هیچ تحرکی، تلاشی و هیچ اثری، حداقل من که با بسیاری از فعالان جبهه ولایی آن دوره ارتباط داشتم، اسم مشایی را هم نشنیدم، آن وقت امروز که می بینم آقای مشایی نسبت به حاج حسین شریعتمدار تعرض می کند و او را کسی می داند که در آینده معلوم می شود که از ابتدا با جریان اصولگرایی نبوده، برایم شنیدن این حرف سخت خواهد بود! حاج حسین شریعتمدار با این سابقه دیروز و عمار بودن امروز کجا، مشایی با این سابقه پر ابهام دیروز و علامت سئوال های امروز کجا!؟... شما دقت کنید مشایی هر وقت آبی ریخته در جوب دشمنان احمدی نژاد رفته…و دلیل حمایت احمدی نژاد از او مانند رجایی و کشمیری است مگر شهید رجایی به کشمیری تا حد اقامه نماز جماعت اعتقاد نداشت؟ "


رسایی همچنین تاکید کرد "من هنوز هم با تمام وجود از احمدی نژاد حمایت می کنم..."

ارسال به :