دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ -
- 27 Jan 2020
30 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
حسین کروبی: اینجا فلسطین شده است
جرس: در آستانه روز قدس بسیجیان مسلح با تیراندازی و پرتاب کوکتول مولوتوف به منزل کروبی حمله کردند. این عده که موفق به شکستن در ورودی منزل شده بودند با مقاومت محاقظان و تیراندازی متقابل نتوانستند به طبقات راه یابند.  

محمد تقی کروبی فرزند مهدی کروبی، با بیان این مطلب به جرس گفت: مهاجمان به اسلحه سرد و گرم و مواد آتش زا مسلح هستند و خطر جدی برای  جان آقای کروبی وجود دارد. نیروی انتطامی نیز با وجود تماسهای مکرر تا کنون از حاضر شدن در صحنه خودداری کرده است.

وی افزود: بر اثر در گیری بین محافظان و مهاجمان مسلح که سر و صورت خود را پوشانده اند، در منزل تیراندازی رخ داده و موجب وحشت فراوان برای دیگر ساکنان شده است.محمدتقی کروبی با بیان اینکه پدرش آرامش خود را لحظه ای از دست نداده است، گفت: در همین لحظات پدرم درباره یورش مسلحانه به منزل آرام و با متانت به خانواده و نزدیکان و محافظان می گوید که محکم باشند و نگران نباشند. اینگونه مسائل ایشان را نسبت به راه و هدفی که برگزیرند مقام تر و راسخ تر می کند.وی در این گفتگو که در میان صدای تیراندازی انجام می شد، تاکید کرد که اینجا وضعیت جنگی حاکم است و نیروهای بسیج و لباس شخصی ها به ساختمان حمله کردند. تلفن ما در میان هیاهوی بیرون قطع شد.‬

 

همچنین حسین کروبی فرزند دیگر شیخ اصلاحات، با بیان این که "اینجا فلسطین شده است"، گفت: دارند به شیشه های خانه شلیک می‌کنند. محافظ‌ ها هم مجبور به تیراندازی شدند. اینجا واقعا فلسطین شده."

 
در هنگام این گفت و گو، لحظه ای صدای فریادها و تیراندازی قطع نشد و حسین کروبی که بیش از این امکان صحبت نداشت تنها اضافه کرد: گاز اشک آور انداختند داخل خانه، معلوم نیست چه می خواهند و چه کار دارند می کنند.

 

نیروهای محاصره کننده منزل کروبی پس از شکستن در منزل اقدام به ورود به ساختمان کردند. به گفته حسین کروبی این افراد در شب قدر با هدف ایجاد رعب و وحشت اقدام به این کار کردند.


با این حال نیروهای انتظامی به رغم حضور در صحنه تاکنون اقدامی نکردند.


در پی حمله شب های گذشته این افراد، فاطمه کروبی در نامه ای به آقای خامنه ای گفته بود که اختلاف همسرم با جنابعالی در مسائلی که همگان بر آن واقفند چه ارتباطی با حق زیستن خانواده ما دارد؟

 

خبرهای تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

ارسال به :