چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 25 Apr 2018
08 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
قرآن سوزي يا اسلام سوزي؛ كداميك دردآورتر است؟

 

چند روزي دلهايمان از اظهارات يك كشيش نابخرد مسيحي به درد آمد و از هتك حرمت قرآن كريم سخت بر آشفتيم . طبيعي است هر مسلمان معتقدي از چنين اقدام موهني به شدت منزجر است و تحمل چنين رفتار ناشايستي را ندارد . حساب اين فرد ديوانه و بي منطق از حساب برادران و خواهران مسيحي معتقد جداست و بخوبي ميتوان فهميد كه چنين افكاري ناشي از تعصبات خشك و بيماري هاي رواني است و يا حتي ميتواند دسيسه هاي سياسي در پشت سر داشته باشد .

 

رگ هاي غيرت خيلي ها از اين بي حرمتي متورم شد و ناله ها از بسياري از مسلمانان برخاست و فرياد وا اسلاما و وا قرآنا از گوشه و كنار به گوش رسيد كه ميتوان به فال نيك گرفت . ميتوان دلخوش بود كه غيرت مسلماني هنوز نخشكيده و عشق به قرآن در دلهاي مسلمين زنده است . البته بايد حواسمان جمع باشد تا آنها كه نانشان در آشوب و فتنه است مسئله را به اختلافات ديني و مذهبي نكشانند .

 

اما نكته حائز اهميت اين است كه در دنياي كنوني بيش از هر زمان ديگر اسلام در خطر است . امروز رفتارهاي طالباني بيشترين لطمه را به پيكره اسلام وارد نموده اند . كشتار زنان و كودكان بيگناه در اثر حملات انتحاري توسط كساني كه خود را منتسب به گروه هاي اسلامي ميكنند در عراق و افغانستان و پاكستان و ديگر نقاط جهان چهره اي زشت از اسلام به نمايش گذاشته است . رد پاي گروه هاي تند رو اسلامي در اقدامات تروريستي مانند فاجعه 11 سپتامبر لطمات جدي به عزت و اعتبار مسلمانان وارد نموده است . خرافه پروري در بسياري از كشورهاي اسلامي بويژه در كشور خودمان ايران چهره اي ضعيف از باورهاي اسلامي عرضه نموده است . 

تنش ها و برخوردهاي جناحي در داخل
ايران بعنوان يك كشور اسلامي و خبر هاي تلخ و ناگواري كه در باره جنايات و تجاوزات و شكنجه در زندانهاي ايران به گوش جهانيان مي رسد ، تعطيلي فله اي مطبوعات در كشور اسلامي كه داعيه دار آزادي و رعايت حقوق بشر است در مجموع تيشه بر ريشه اسلام ميزنند . دفاع نادرست ما از اسلام بزرگترين صدمات را به اين شريعت الهي وارد مينمايد . امروز آنچه در دنيا اتفاق ميافتد اسلام سوزي است آن هم نه به دست پيروان ديگر اديان بلكه توسط خود مسلمانان . امروز آنان كه آتش به خرمن اسلام ميزنند پيروان ديگر مذاهب نيستند و اين خرمن در ممالك غير مسلمان به آتش كشيده نميشود بلكه آتش بيار معركه اسلام سوزي مسلمانان ناآگاه متعصبي هستند كه دين خدا در آتش جهل و ناداني ايشان ميسوزد .

 

چرا رگ هاي غيرت مسلمانان از اين اسلام سوزي ها متورم نميشود ؟ شعار قرآن سوزي يك مجنون متعصب به ظاهر مسيحي در آمريكا فريادمان را به آسمان ميبرد ولي سالهاست كه در اطرافمان اسلام سوزي ميشود و حريق دور دين رسول خدا را گرفته است و صدايي از كسي بلند نميشود و اگر هم ميشود با چوب و تازيانه خرافات و تك صدايي  پاسخ داده ميشود ؟ راستي قرآن سوزي آن كشيش نادان مسيحي خطرناك تر است يا اسلام سوزي به ظاهر مسلمانان نادان متعصب ؟ 

  *نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.

 

ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.