یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ -
- 23 Feb 2020
27 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
حلقه حصر خانگی موسوی و کروبی تنگ تر می شود
جرس: از عید فطر به این سو همچنان نیروهای امنیتی لباس شخصی با حضوردر مقابل منزل میرحسین موسوی و مهدی کروبی از ورود میهمانان و مراجعان به منزل آنان جلوگیری می کنند.


بنابر گزارش رسیده به جرس،  امروز برخی از اعضای جوان حزب اعتماد ملی که قصد دیدار با دبیرکل این حزب را داشتند با ممانعت و برخورد نیروهای امنیتی روبرو شدند .همچنین در روزهای گذشته نیز این نیروها با فعالین سیاسی و اجتماعی که برای دیدار  کروبی مراجعه می نمودند برخورد کردند که در برخی موارد این برخوردها به درگیری و مشاجرات لفظی نیز منتهی شده است.


این گزارش می افزاید:  هنگامی که  معین فر از نیروهای ملی به همراه برخی از همراهانشان قصد دیدار با  کروبی را داشتند نیروهای امنیتی به طرز زننده ای با وی برخورد کردند که موجب اعتراض شدید و برخورد وزیر نفت اسبق ایران شده است. این در حالی است که نیروهای امنیتی حاضر در محل نیز بدون نشان دادن کارت شناسایی مهندس معین فر را تهدید به بازداشت و انتقال به اوین نموده اند و در نهایت نیز سرتیم عملیاتی محاصره با نشان دادن حکمی مبهم از دادستانی مدعی صدور دستور قضایی برای ممانعت از دیدار مراجعین با  کروبی و موسوی شده است.


در همین حال خبرهای رسیده از تهران حاکی است، حدود چند هفته است که ماموران امنیتی از حضور مردم و شخصیتها در دفتر میرحسین موسوی جلوگیری می کنند و مراجعین را بازداشت و پس از ساعتها بازجویی رها می کنند و یا آنها را به بازداشتگاه برده و تعهد کتبی برای عدم مراجعه مجدد می گیرند.


این محدودیتها تا آنجا بود که از دیدار محمدرضا خاتمی که برای عید فطر به خانه موسوی رفته بود نیز جلوگیری شد. روند محاصره رهبران جنبش سبز پس از حمله نیروهای لباس شخصی به خانه مهدی کروبی، ابعاد گسترده تری بخود می گیرد. 


 


 

ارسال به :