دوشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۸ -
- 26 Aug 2019
23 ذو الحجة 1440 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
افزایش فشار بر سيامك قادري خبرنگار زنداني ايرنا

جرس: سيامك قادري روزنامه نگار و خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي دربند 209 زندان اوين براي اعتراف به مسائل غير واقعي، تحت فشار قرار دارد.


بنا به اخبار رسیده به جرس، سيامك قادري كه در تاريخ پنج مرداد 1389 با يورش نيروهاي امنيتي و اطلاعات به منزلش دستگير و روانه زندان اوين شد به دليل ايجاد وبلاگ ايرناي ما و انتشار گزارش‌هاي عيني خود از تظاهرات مردم در جنبش سبز و انعكاس اخبار و تحولات حركت اعتراضي مردم دستگير شد و هنوز بدون برخورداري از حقوق اوليه خود در زندان براي اعتراف ساختگي تحت فشار قرار دارد.


بر خلاف ادعاهاي مقامات جمهوري اسلامي مبني بر اينكه خانواده زندانيان تحت فشار قرار نمي گيرند، همسر و فرزند قادري نيز از دسترسي به حساب بانكي و كارت هاي اعتباري خود محروم شده اند.


سيامك قادري در طول بيش از يكسال گذشته به وقايع نگاري حركت هاي مردمي قبل و بعد از انتخابات پرداخت و گزارش بی‌طرفانه‌ای از جنبش سبز را در وبلاگ خود منعكس ساخت.


وبلاگ ايرناي ما بيش از 12 بار با فشار هاي مديران ايرنا فيلتر شد اما قادري هر بار با افزودن عدد جديدي اين وبلاگ را فعال کرد چنانچه آخرين وبلاگ او با نام ايرناي ما 12 بلاگ اسكاي فعال شده بود.


سيامك قادري كه حدود 18 سال به عنوان دبير، خبرنگار، گزارش نويس براي ايرنا به طور رسمي كار مي كرد، با فشار مدير عامل اين خبرگزاري و هجوم نيروهاي امنيتي به منزلش در حالي كه تنها در حال استراحت بود دستگير شد و از همان ابتدا به زندان انفرادي منتقل شد.


بلافاصله بعد از دستگيري، معاون خبر ايرنا در خبري كوتاه بر روي خروجي ايرنا اعلام كرد سيامك. ق يكي از روزنامه نگاران طرفدار فتنه سبز به دلائل مسائل اخلاقي دستگير شد.


قادري اولين خبرنگار خبرگزاري رسمي خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) است كه به دليل وقايع نگاري حركت اعتراضي مردم دستگير شده است و براي همين مقامات امنيتي سعي مي كنند اتهام او را اخلاقي اعلام كنند.
 

ارسال به :