پنج‌شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ -
- 19 Sep 2019
19 محرم 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي: هياتي براي پيگيري حادثه انفجار مهاباد تشكيل شد

جرس: رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس از تشكيل هياتي براي پيگيري حادثه انفجار مهاباد خبر داد.


به گزارش ايلنا، علاءالدين بروجردي نماينده بروجرد در مجلس،  در پاسخ به سوال خبرنگاري در مورد تحويل موشك‌هاي اس 300 از سوي روسيه و احتمال دريافت جريمه از اين دولت در صورت عدم تحويل آنها به كشورمان، اظهار داشت: اگر در نهايت اين اتفاق نيفتد، قابل پيگيري حقوقي است. طبق قرارداد، روسيه مشمول جريمه خواهد شد. اما روسيه براي حفظ موقعيت خود در جهان، همان گونه در نيروگاه بوشهر عمل كرد در قبال موشك‌هاي اس 300 هم عمل خواهد كرد.


بروجردي در پاسخ به سوال ديگري در مورد سخنان اخير احمدی‌نژاد مبني بر اينكه در عرصه امور بودن مجلس مربوط به زماني است كه نظام سياست ايران پارلماني بود، گفت: بسمه تعالي! مجلس در راس امور است (امام خميني). سخن امام هيچگاه تغيير نخواهد كرد و اين سخنان فراز مهمي در تاريخ اسلامي است. پس اين نيست كه اين جمله تبديل به موضوع اختلافات ميان دولت و مجلس شود. سخنان امام به ‌عنوان بنيانگذار انقلاب قابل تقدير است.


نماينده بروجرد در پاسخ به سوال ديگري در مورد حضور رسانه‌اي احمدي نژاد در نيويورك با بيان اينكه اين حضور خيلي خوب است و يكي از ويژگي‌هاي وي پرمصاحبه بودن است، ادامه داد: در دنيا با توجه به اينكه شبكه‌ها در دست صهيونيست‌هاست، سفر نيويورك فرصت طلايي‌اي بود براي گفت وگو با جهانيان. احمدي نژاد نيز نمره بالايي در برقراري ارتباطات كسب كرده و فعاليت موفقي در زمينه رسانه‌ها داشت.


رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در پاسخ به سوالي در مورد پيگيري حادثه انفجار مهاباد خبر داد و افزود: با توجه به آغاز فعاليت‌هاي مجلس از امروز، قرار است كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي اين هيات را اعزام كند و تا زمان نهايي نشدن تحقيقات، نبايد در اين مورد گمانه زني كرد. اما توانمندي نيروهاي اطلاعاتي به گونه‌اي است كه هرچه زودتر اين افراد را به مردم معرفي كرده و به دستگاه قضايي بسپارند.


وي تصريح كرد: اين هنر نيست كه در بين مردم عادي به صورت دزدانه بمب جاسازي كنيم. اين عمل حتي درمعيار كارهاي چريكي نيز يك موفقيت محسوب نمي‌شود و ملت ايران استواري خود را نشان داده است.


بروجردي در پاسخ به سوال ديگري در مورد پيگيري كشته شدن دو پزشك اين حادثه را سياسي ندانست.


وي در پايان در پاسخ به سوالي در مورد موافقت آمريكا با تشكيل هيات تحقيق براي حادثه يازده سپتامبر نيز گفت: اگر آمريكايي‌ها فشار آورند و نگذارند اين هيات تشكيل شود، خودشان زير سوال مي‌روند و گمانه زني‌ها تقويت مي‌شود. لذا تشكيل اين هيات به نفع خود شان است.
 

ارسال به :