شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ -
- 18 Jan 2020
21 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
استیضاح وزیر علوم کلید خورد

جرس: پس از انتشار اخباری دال بر تلاش نمایندگان برای استیضاح وزاری کشاورزی، نیرو و آموزش و پرورش، اینبار نوبت وزیر علوم است که در مظان استیضاح قرار بگیرد.

 


به گزارش خانه ملت، "سعداله نصیری قیداری" در خصوص محورهای استیضاح وزیر علوم گفت: مهمترین دلایل استیضاح کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در چهار محور تهیه شده است.

وی تصریح کرد: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ماه های اخیر دست به اقداماتی تعجب برانگیز زده از جمله این موارد می توان به تعویض روسای 15دانشگاه، برخوردهای دور از شان با اساتید نخبه دانشگاه ها و بازنشسته کردن آنها اشاره کرد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از دیگر دلایل استیضاح وزیر علوم تحقیقات وفناوری می توان به عدم اجرایی شدن تحقق سهم اعتبارات پژوهشی از تولید ناخالص ملی اشاره کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: متاسفانه وضعیت دانشگاه های کشور در حالی که باید روحیه علم آموزی و آموزشی در آن موج بزند با عملکردهای ضعیف وزارت علوم تحقیقات و فناوری خمودگی را در مراکز علمی شاهدیم.

نصیری قیداری خاطرنشان کرد: وزیر علوم تحقیقات و فناوری در خصوص پاسخگویی به عملکردش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس حاضر می شود.
 

ارسال به :