سه‌شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ -
- 21 Jan 2020
24 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
هيات ويژه مجلس براي پيگيري حادثه مهاباد فردا به اين شهر اعزام مي‌شود
جرس: در حالی که سپاه پاسداران جمهوری اسلامی روز گذشته از کشته شدن ۳۰ نفر که آنان را "عوامل اصلی بمب‌گذاری مهاباد" خوانده بود، خبر داد، امروز رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي گفت: ‌هيات مجلس براي پيگيري حادثه مهاباد فردا به رياست سروري به اين شهر اعزام مي‌شود.

 


ایلنا گزارش داده است که علاءالدين بروجردي نماينده بروجرد در مجلس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هيات ويژه كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي براي پيگيري حادثه بمب گذاري مهاباد فردا به رياست سروري به اين شهر اعزام مي‌شود و در آن افرادي مانند فاطمه آليا و بابااحمدي حضور دارند.


وي بيان جزييات دستگيري عاملان اين حادثه را به اعزام هيات مجلس به مهاباد موكول كرده است.


تنها یک روز پس از این حادثه، وزیر اطلاعات جمهورى اسلامى از شناسایى عوامل بمبگذارى در مراسم رژه نیروهاى مسلح در مهاباد خبر داده و گفته بود: امیدواریم به زودى و در همین هفته دفاع مقدس، آنان را به سزاى اعمال‌شان برسانیم.


در حالی که فرمانده نیروی زمینی سپاه و نیز فرمانده قرارگاه سیدالشهدا سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل و گروه‌های "ضد انقلاب" را به دست داشتن در این انفجار متهم کرده‌اند، ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد نیز این انفجار را محکوم کرده‌اند.

 

همچنین گروه‌های کرد مخالف  نیز که رسانه‌های نزدیک به دولت به دست داشتن آنها در این انفجار اشاره کرده‌ بودند، هر گونه دخالت خود را در این حادثه رد کرده و آن را محکوم کرده‌اند.

 

در این میان عبدالرسول محمودآبادی، فرمانده قرارگاه سیدالشهدا سپاه، که از کشته شدن "عوامل اصلی" این انفجار خبر داده بود، ادعا کرد: "یک یا دو نفر از عناصر دخیل در عملیات تروریستی هنوز فراری هستند که این تعداد نیز توسط نیروهای تلاشگر دستگیر می‌شوند و به سزای عمل خود می‌رسند." این در حالی است که هیچ گونه اطلاع و جزئیاتی راجع به افراد کشته شده از سوی هیچ یک از مقامات جمهوری اسلامی عنوان نشده است.


نیروی انتظامی نیز،  از این قضیه کنار کشیده است به نحوی که احمدی‌مقدم درباره کشته شدن این افراد عنوان کرد که انجام این مأموریت بر عهده قرارگاه حمزه سپاه پاسداران بوده است.


 

ارسال به :