یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ -
- 23 Feb 2020
28 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
جزایری: پشت‌ پرده حادثه تروريستي “مهاباد ” به زودي اعلام مي‌شود

جرس: در حالی که چند روز پس از حادثه بمب‌گذاری در مهاباد، سپاه پاسداران جمهوری اسلامی از کشته شدن ۳۰ نفر که آنان را "عوامل اصلی بمب‌گذاری" خوانده بود خبر داد، امروز معاون فرهنگي و تبليغات ستادكل نيروهاي مسلح، گفت: جزئيات و پشت پرده حادثه تروريستي مهاباد به زودي اعلام مي‌شود.


به گزارش فارس، جزايري گفت: دست‌هاي پليد تروريست‌ها، عده‌اي از مردم مهاباد را شهيد و به خاك و خون كشيد‌ند؛ بنابراين سپاه پاسداران براساس وظيفه ذاتي خود در يك اقدام به موقع و قاطع با توجه به اشراف اطلاعاتي و امنيتي كه در منطقه دارد، موفق به شناسايي تعداد قابل توجهي از تروريست‌ها شد و آنها را در يك اقدام غافلگيرانه و شجاعانه به سزاي عمل‌شان رساند. در اين عمليات سپاه پاسداران اجازه نداد كه تروريست‌ها چندان از مرزهاي كشور دور شوند كه اين يك توفيق مضاعف بود و نقاط تاكتيكي آن به موقع اعلام خواهد شد.


همچنین امروز رئيس هيئت اعزامي مجلس به مهاباد گفت: سپاه در نخستين ساعات پس از وقوع حادثه تروريستي مهاباد، عوامل اصلي و پشتيباني‌كننده آنان را در عملياتي ضربتي معدوم كرد و 2 يا 3 نفري كه در انفجار دست داشتند نيز شناسايي شده‌اند كه هم‌اكنون تحت تعقيب نيروهاي انتظامي و امنيتي قرار دارند.


 در نخستين روز هفته بزرگداشت "هشت سال دفاع مقدس"، با انفجار بمب در مراسم رژه نيروهاي مسلح در مهاباد ۱۱ زن و یک کودک کشته و بيش از 80 تن از مردم مجروح شدند.


تنها یک روز پس از این حادثه، وزیر اطلاعات جمهورى اسلامى از شناسایى عوامل بمب‌گذارى خبر داده و گفته بود: امیدواریم به زودى و در همین هفته دفاع مقدس، آنان را به سزاى اعمال‌شان برسانیم.

 

در همین زمان و در حالی که فرمانده نیروی زمینی سپاه و نیز فرمانده قرارگاه سیدالشهدا سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل و گروه‌های "ضد انقلاب" را به دست داشتن در این انفجار متهم کردند، ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد نیز این انفجار را محکوم کردند.


همچنین گروه‌های کرد مخالف نیز که رسانه‌های نزدیک به دولت به دست داشتن آنها در این انفجار اشاره کرده‌ بودند، هر گونه دخالت خود را در این حادثه رد کرده و آن را محکوم کردند.در این میان عبدالرسول محمودآبادی، فرمانده قرارگاه سیدالشهدا سپاه، که از کشته شدن "عوامل اصلی" این انفجار خبر داده بود، ادعا کرد: "یک یا دو نفر از عناصر دخیل در عملیات تروریستی هنوز فراری هستند که این تعداد نیز توسط نیروهای تلاشگر دستگیر می‌شوند و به سزای عمل خود می‌رسند." این در حالی است که هیچ گونه اطلاع و جزئیاتی راجع به افراد کشته شده از سوی هیچ یک از مقامات جمهوری اسلامی عنوان نشده است.

 

نیروی انتظامی نیز، از این قضیه کنار کشیده است به نحوی که احمدی‌مقدم درباره کشته شدن این افراد عنوان کرد که انجام این مأموریت بر عهده قرارگاه حمزه سپاه پاسداران بوده است.


 

ارسال به :