جمعه ۰۱ آذر ۱۳۹۸ -
- 22 Nov 2019
23 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
آیت الله طاهری: ناراحتی و یاس و ناامیدی را از خود دور سازیم
جـــرس: آیت الله طاهری اصفهانی، طی دیدار اعضای سازمان عدالت و آزادی ایران، خاطرنشان کرد "یاس و ناامیدی را از خود دور سازیم و منتظر یاری پروردگار باشیم."

 


به گزارش وبگاه بوی باران،  جمعی از اعضای شورای مرکزی، دفتر سیاسی و ستاد انتخاباتی سازمان «عدالت و آزادی ایران»، در شامگاه شهادت پیشوای ششم شیعیان، به دیدار آیت الله سید جلال الدین طاهری اصفهانی، امام جمعه سابق اصفهان و از روحانیون حامی جنبش رفتند و با وی دیدار و گفتگو کردند.


آیت الله طاهری: ناراحتی و یاس و ناامیدی را از خود رها سازیم
در این دیدار آیت الله طاهری ضمن توصیه حاضران به اُنس با قرآن، در سخنان کوتاهی با اشاره به مباحث مطرح شده در این جلسه خاطر نشان ساخت: در راستای صحبت های دوستان توصیه ای دارم و آن آیه ای از قرآن است که خداوند اشاره دارد به حالتی که پیامبران دچار یاس می شوند و مردم گمان كردند كه به آنان دروغ گفته شده است، در حالی که باریتعالی در این هنگام به یاری شان می آید و نصرت را بر آنها پدیدار می گرداند و در پایان آیه می فرماید که " آنان را كه خواستيم نجات يافتند؛ و مجازات و عذاب ما از قوم گنهكار بازگردانده نمى‏شود".


امام جمعه سابق اصفهان در ادامه افزود: از آقایان و خانم ها استدعا دارم با تمسک به چنین آیاتی، از قرآن کریم پند گرفته و ناراحتی و یاس و ناامیدی را از خود رها سازیم و منتظر یاری خداوند شویم. ایشان با ذکر خاطره ای از فرزند شهیدش خاطر نشان ساخت: فرزند شهیدم بر روی در محل خدمت خود نوشته بود "فراموشمان نشود که عهد خون بسته ایم"؛ ان شاء الله که ما نیز در راهی که شهدا رفتند گام برداریم.


سکوت در برابر تحریف تاریخ انقلاب و جنگ، خیانت به نسل های آینده است
بر اساس این گزارش، دبیرکل سازمان عدالت و آزادی نیز، در ابتدای این دیدار انتقاد از تحریف تاریخ انقلاب و دوران جنگ تحمیلی افزود: امروز برخی عمداً با وارونه کردن تاریخ به دنبال مثبت جلوه دادن نقش خود و سیاه نمایی دستاوردهای دوران دفاع مقدس، دوران سازندگی و دوره طلایی اصلاحات هستند.
مهدی مقدری خاطر نشان ساخت: سکوت در برابر جریانی که قصد تحریف تاریخ انقلاب را دارد خیانتی است به نسل های آینده این مملکت که مجبور به شنیدن دروغ به جای واقعیت های تاریخی شان هستند.
رییس دفتر سیاسی سازمان خطاب به آیت الله طاهری گفت: شما به عنوان تاریخ زنده و کسی که در متن وقایع انقلاب و جنگ تحمیلی حضور داشتید در برابر این گونه جریانات به بیان واقعیت ها و حقایق آن دوران پرداخته تا به یاری خدا شاهد بیان تاریخ واقعی انقلاب و جنگ باشیم.


حضور خانواده های شهدای انقلاب و جنگ در جریان اصلاح طلبی، افتخار ماست
در ادامه این نشست، علیرضا فرزانه خو، عضو شورای مرکزی سازمان عدالت و آزادی و از فرماندهان پر افتخار دوران دفاع مقدس در لشگر امام حسین و هم رزم شهید خرازی، ضمن تقبیح رفتارهای صورت گرفته با خانواده های شهدای انقلاب و سرداران شهید جنگ تحمیلی گفت: امروز مفتخریم که در جریان اصلاح طلبی، دلسوزان نظام و انقلاب و خانواده های شهدایی چون بهشتی، دستغیب، رجایی، باکری و همت و امثال این بزرگواران حضور دارند. فرزانه خو با اعلام خطر نسبت به برخوردهای حذفی با دلسوزان انقلاب تصریح کرد: ما در برابر نسل سوم و نسل های بعدی چه جواب خواهیم داد؟ آیا با جریانی که دروغ پردازی، سلب آزادی و تظاهر به دینداری را در جامعه ترویج می کند می توان نسل بعد را برای دفاع از انقلاب و اسلام قانع سازیم؟ نماینده مردم اصفهان در شورای شهر اول در پایان گفت: امروزه خطر دین گریزی از مهمترین مشکلات جامعه ماست که باید برای آن تدبیری اندیشید.


مراجع و علمای روشن اندیش نقش ویژه ای در بازگشت مردم به اصل دین دارند
محمدرضا بزمشاهی، قائم مقام آن سازمان نیز، در سخنانی کوتاه ضمن اشاره به نشست اعلام موجودیت سازمان عدالت و آزادی ایران در حضور آیت الله سید جلال الدین طاهری در دهه هفتاد گفت: دیدار امروز تداعی کننده آن روزی است که حیات سیاسی سازمان شکل گرفت و از این رو همواره دیدار با شما برای ما یادآور آغاز فعالیتهای سیاسی و تشکیلاتی مان است. سخنگوی سازمان در ادامه افزود: همواره حضور علمای طراز اول دین در کنار جریان اصلاح طلبی و جنبش سبز از افتخارات این جریان است و بخش دینی این جریان مرهون چهره های تاثیرگذاری همچون آیت الله طاهری است.
بزمشاهی افزود: امروز باید مراجع و علمای دینی در موضع گیری های خود موضوعات سیاسی و اجتماعی جامعه را مدّنظر قرار گیرند تا بعد مذهبی و نقش نهاد روحانیت در این جریان پر رنگ شود. عضو شورای مرکزی سازمان ضمن برشمردن خطر دین گریزی در جامعه تصریح کرد: علمای روشن اندیشِ جریان اصلاح طلبی نقش ویژه ای در بازگشت مردم به اصل دین دارند.


علمای دینی در قبال لایحه ای که موجب تزلزل بنیان خانواده می شود موضع گیری کنند
سمیه وکیلی، عضو دفتر سیاسی سازمان عدالت و آزادی نیز، با بیان اینکه در جامعه امروز دفاع از حضور اجتماعی زنان دیگر مختص به زنان نبوده و مردان هم در برابر تبعیض علیه نیم دیگر جامعه لب به سخن گشودند افزود: بعد معنوی حضور زنان در وقایع اخیر و دفاع از حق و حقوق پایمال شده از جلوه های زیبای حضور زنان در عرصه های سیاسی و اجتماعی است. وی با اشاره به لایحه در دست بررسی خانواده در مجلس گفت: مراجع و علمای دینی باید در قبال این لایحه که در مجموع موجب تزلزل بنیان خانواده می شود موضعگیری کنند تا قانونی در جهت ناامنی ارکان خانواده در مجلس تصویب نشود.


ارسال به :