شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ -
- 25 Jan 2020
28 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تیراندازی در میدان آزادی سنندج؛ پنج کشته و نه مجروح
جرس: جریان تیراندازی امروز به مردم و نیروهای انتظامی در سنندج در مجموع ۱۴ کشته و زخمی برجای گذاشته است. در اين حادثه 5 نفر کشته شدند كه 4 نفر از آنان از مامورين و 1 نفر از افراد عادي بودند و همچنين 9 نفر مجروح كه 5 نفر مامور و 4 نفر از آنان افراد عادي بودند كه وضع يكي از مجروحين وخيم اعلام شده است.

 
معاون اجتماعي و ارشاد فرماندهي انتظامي كردستان گفت: در حادثه تروريستي ساعت 17:10 دقيقه عصر امروز كه در ميدان آزادي سنندج روي داد، 14 نفر كشته و مجروح شدند.
 

به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، ابراهيم كاظمي‌نژاد دقايقي پيش در جمع خبرنگاران در سنندج اظهار داشت: اين اتفاق موجب كشته شدن چهار مامور انتظامي و يك فرد عادي و مجروح شدن پنج مامور انتظامي و چهار شهروند سنندجي شد.


معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي كردستان خاطرنشان كرد: اين اقدام تروريستي توسط دو نفر از عوامل ضدانقلاب و با استفاده از سلاح گرم انجام شده است.   به گزارش واحد مرکزی خبر ، سرهنگ کـاظمی نژاد پنجشنبه شب در نشست خبری با خبرنگاران استان کردستان گفت : 2 تروریست بـا اسلحه کلاشینکف مقارن ساعت 17 و 10 دقیقه امروز درمیدان آزادی سنندج اقدام به تیراندازی بی هدف به مردم و نیروهای انتظامی کردند که در نهایت پنج نفر شهید و 9 نفر زخمی شدند.

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان كردستان با اشاره به اينكه مجروحان در بيمارستان تحت مداوا قرار دارند، تصريح كرد: متاسفانه حال يكي از آنها رضايت‌بخش نيست.


هنوزهیچ گروهی مسئولیت این عملیات را برعهده نگرفته است.


این در حالیست که اجلال قوامی، سخنگوی سازمان حقوق بشر کردستان به بی بی سی فارسی گفت که درگیری حدود ساعت ۵:۳۰ عصر روز پنج شنبه ۱۵ مهر و هنگامی آغاز شد که دو مهاجم مسلح به سوی مأموران پلیس که در کنار پاسگاه راهنمایی و رانندگی میدان آزادی (اقبال) شهر سنندج حضور داشتند، تیراندازی کردند.


همزمان با بزرگداشت هشت سال دفاع نیز، انفجار بمبی در مهاباد منجر به کشته شدن دوازده نفر شد. هنوز مقامات انتظامی در این رابطه توضیح نداده اند. این در حالی است که یکی از فرماندهان سپاه خبر از کشته شدن سی نفر از عوامل اصلی این انفجار داد. دو روز پیش هم یکی از مقامات از دست داشتن عوامل بعثی در این انفجار خبر داد. 


سرتيپ پاسدار محمد پاكپور كه براي حضور در آيين دانش آموختگي جمعي از دانشجويان مجتمع دانشگاهي اميرالمومنين(ع) به اصفهان سفر كرده بود در گفت وگو با رجانيوز تاكيد كرد: در نتيجه رصدهاي صورت گرفته پس از حادثه تروريستي بمب گذاري در مراسم رژه نيروهاي مسلح در هفته دفاع مقدس در مهاباد پي برديم كه پاي برخي از عناصر بعثي سابق عراق به ويژه 2 تن از افسران حزب بعث و چند عنصر ضدانقلاب در كار بوده است. 


وي ادامه داد: در يك عمليات ويژه كه با تعقيب و گريز همراه بود، تعدادي از عوامل بمب گذاري كه منجر به شهادت زنان و كودكان مهابادي شدند، مورد هدف قرار گرفتند و برخي از آنها به هلاكت رسيدند، چند نفر ديگر از اين گروه كه موفق به فرار از مهلكه شدند نيز تحت تعقيب هستند و به زودي گرفتار عدالت مي شوند.
فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با تاكيد بر نقش دستگاه هاي اطلاعاتي و جاسوسي فرامنطقه اي در اين حادثه گفت: سرويس امنيتي اسرائيل (موساد) و سرويس امنيتي آمريكا (سيا) بر مناطق شمال عراق تسلط دارند و پشتيباني عمليات تروريستي مهاباد را برعهده داشتند. 
 

هفته گذشته هیاتی از سوی مجلس شورای اسلامی برای بررسی حادثه به مهاباد سفر کرد که گزارش آن نیز منتشر نشده است.

 

ارسال به :