پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
14 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تجمع کاغذ سازان در مقابل مجلس و اعتراض نماینده مجلس به تعطیلی کارخانجات داخلی

جـــرس: جمعی از پرسنل كاغذسازی كارون، روز دوشنبه ١۹ مهرماه۸۹، در اعتراض به كمبودهای صنفی خود در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع كردند.


به گزارش سامانه خبری آفتاب، این تجمع كنندگان پلاكاردهایی در دست داشتند كه بر روی برخی از آنها نوشته شده بود: آیا شما به عنوان امانتدار مردم وضعیت ما را درک می‌كنید؟‌، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار، آیا در عمل هم همین طور است؟!، هیچ مقام مسئولی در استان در جهت حل مشكل ما اقدامی انجام نمی‌دهد، آیا افسردگی، فقر و بیماری خانواده‌های ما برای شما اهمیتی دارد؟ مگر ما ایرانی نیستیم.


واردات پنبه، کارخانه‌ها را به تعطیلی کشاند
همزمان نماینده کرج و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، اعلام کرد که علت اصلی تعطیلی کارخانجات از جمله کارخانجات نساجی، واردات اقلام نامرغوب است.


عزیز اکبریان، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، در گفت‌‌و گو با سایت خانه ملت، با اشاره به تعطیل شدن برخی کارخانجات نساجی، تاکید کرد: واردات اقلام نامرغوب، از جمله پنبه بی‌کیفیت، کارخانجات نساجی را به تعطیلی کشانده است.


وی ادامه داد: کارخانجات با مواد اولیه نامرغوب، محصولاتی تولید می‌کنند که قابلیت رقابت در بازار را ندارد و خود به خود کارخانه تعطیل خواهد شد.


عضو کمیسیون صنایع و معادن تاکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید در خصوص واردات محصولات بی‌کیفیت اقدام جدی تری انجام دهد.


وی تاکید کرد: واردات پنبه بی کیفیت هم کارخانجات نساجی را به تعطیلی کشانده است و هم باعث شده کشاورزان پنبه، محصولاتشان به فروش نرسد و دست از کاشت این محصول بردارند.


اکبریان تصریح کرد: تا پیش از واردات پنبه به کشور، تولید داخلی پاسخگوی نیاز کارخانجات بود اما پس از واردات میزان تولید پنبه داخلی کاهش یافته است.


گفتنی است صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی، پیش از این گفته بود: میزان واردات پنبه در پنج ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد رشد داشته است.


ارسال به :