چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ -
- 16 Oct 2019
15 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
مصباحی مقدم: از امنیتی کردن جامعه در اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها پرهیز شود

جرس: درحالیکه هشدارهای مقامات امنیتی و انتظامی کشور پیرامون اعتراضات احتمالی علیه طرح هدفمندی یارانه ها کماکان ادامه دارد، رئیس کمیسیون ویژه مجلس در طرح تحول اقتصادی دولت بر پرهیز از امنیتی کردن فضای جامعه به دنبال اجرای قانون هدفمند‌کردن یارانه‌ها تاکید کرد.


به گزارش سامانه خبری- تحلیلی آفتاب، غلامرضا مصباحی مقدم بهترین شیوه در اجرای این قانون را شیوه اطلاع‌رسانی دقیق نسبت به راه‌های اجرای قانون دانست و اضافه کرد:" اطلاع‌رسانی دقیق موجب می‌شود آرامش بین مردم ایجاد شود. شرط موفقیت اجرای این قانون آن است که مردم همراه شوند. همراه شدن مردم هم منوط به ارائه اطلاعات درست به آنان است."


وی با اشاره به اینکه اگر می‌خواهیم هرگونه سوء‌استفاده از فضای اصلاح قیمت حامل‌های انرژی را سلب کنیم باید کاملا مردم را در جریان درست قیمت‌ها و اتفاقاتی که قرار است رخ دهد بگذاریم، گفت:" در این صورت دیگر نیازی به بگیر و ببند و امنیتی کردن فضای جامعه نیست".


مصباحی‌مقدم اظهار عقیده کرد:" تهدید به اینکه اگر کسانی در این مسیر تخلف کنند به‌جاست اما معتقدم اگر فضای فرهنگی را به‌گونه‌ای مناسب به‌وجود آوریم نیازی به این نخواهد بود که از اهرم تهدید استفاده کنیم".


نماینده تهران ادعا کرد:" البته شاید ناگزیر کسانی باشند که باید با استفاده از قدرت قانون آنها را سر جای خودشان نشاند، اما بهتر است دولت اطلاع‌رسانی و نظارت را افزایش دهد."


گفتنی است، در آستانه اجرای فاز عملی طرح هدفمند کردن یارانه و رها سازی قیمت ها، نیروی انتظامی برای جلوگیری از هر گونه اعتراض گسترده مردم ، طبق بخش نامه محرمانه‌ای به حال آماده باش درآمده اند.


لازم به یادآوری است که مقامات انتظامی- امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی طی روزهای اخیر پیرامون هرگونه اخلال در اجرای طرح هدفمندی یارانه ها هشدارهایی داده اند؛ به طوری که در آخرین تهدید، جانشین فرمانده کل نیروی انتظامی، با ادعای اینکه "با اخلالگران باید قبل از اجرای هدفمند‌کردن یارانه‌ها برخورد کرد"،‌ گفت: "پلیس تا امروز همراهی اکثر صنوف را داشته و روسای اصناف نیز بخش نظارتی را راه انداخته‌اند."


سردار پاسدار احمدرضا رادان درحاشیه سفر به استان همدان اظهار عقیده کرد "نیروی انتظامی در قانون هدفمند‌کردن یارانه‌ها هیچ اخلالی را بر نمی‌تابد و با افرادی که می‌خواهند منافع مردم را در خطر قرار دهند برخورد خواهد کرد."


ارسال به :