جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ -
- 20 Apr 2018
04 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تشکیل “پلیس محرم” در قم، برای کنترل هیات ها و مراسم عزاداری

جرس: در آستانه ماه محرم و تدابیر امنیتی برای کنترل هرگونه تحرک و اعتراض احتمالی به مناسبت سالگرد درگذشت مرحوم آیت الله العظمی منتظری، جانشین فرمانده انتظامی استان قم، از تشکیل "پلیس افتخاری محرم" به‌منظور انتظام بخشی در دسته‌های عزاداری خبر داد.


به گزارش  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس قم، سرهنگ محمدرضا میر حیدری در جمع اعضا شورای مرکزی هیأت های مذهبی استان قم، نماینده جامعه مداحان استان قم و روسای پلیس‌های تخصصی، فرماندهی انتظامی شهرستان و معاون اجتماعی پلیس قم، با اعلام خبر فوق، در خصوص انتظارات پلیس از هیات های مذهبی، بر حفظ نظم و آرامش در دسته‌های عزاداری تاکید کرد و تشکیل پلیس افتخاری محرم را نتیجه مشارکت و تعامل مناسب بین هیأت‌های مذهبی با پلیس ذکر نمود.


وی خاطرنشان کرد "پلیس یاران افتخاری پس از ساماندهی در جلسات آموزشی بکارگیری می‌شوند."


این مقام انتظامی افزود "نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی در جامعه مستلزم همکاری و تعامل مناسب بین مسئولان هیأت‌های مذهبی و مداحان با پلیس است. "


گفتنی است طی هفته های اخیر، آرایش نظامی و انتظامی در برخی نقاط مهم و حساس برخی شهرهای کشور مورد رزمایش و اجرا قرار گرفته و نیروهای لباس شخصی نیز، در کنار نیروهای انتظامی به حاکمیت جو پلیسی و شبه نظامی شهرهای مهم – بویژه پایتخت- دامن می زنند.
 

ارسال به :