پنج‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ -
- 14 Nov 2019
16 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
دومین جلسه دادگاه احسان عبده تبریزی هفته آینده برگزار می‌شود

جرس: دومین جلسه دادگاه احسان عبده تبریزی، دانشجوی زندانی هفته آینده در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار می شود. اولین جلسه رسیدگی به اتهامات احسان عبده هشتم آبان ماه سال جاری برگزار و با نیمه تمام ماندن دادگاه مقرر شد این جلسه در زمان دیگری برگزار شود .دومین جلسه این دادگاه ۲۱ آذر ماه برگزار خواهد شد.

 
به گزارش کلمه، وی که یکی از زندانیان حوادث پس از انتخابات محسوب می شود، ده ماه قبل هنگام بازگشت از انگلستان، کشور محل تحصیلش، در فرودگاه بین المللی امام بازداشت و روانه زندان اوین شد و در این مدت کاملا بلاتکلیف در زندان به سر می‌برد.

 

احسان عبده تبریزی پس از دستگیری حدود ۵۰ روز را در سلول انفرادی گذراند و دوبار نیز در اعتراض به بلاتکلیف بودنش دست به اعتصاب غذا زد. او چند ماه پیش در پی آخرین اعتصاب غذایش از بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات به بند ۳۵۰ زندان اوین انتقال یافت.

 

احسان عبده تبریزی دانشجوی دکترای علوم سیاسی دانشگاه دورهام انگلستان است. حسین عبده تبریزی، پدر احسان یکی از منتقدان سیاست های اقتصادی دولت احمدی نژاد و دبیر اسبق بورس تهران بوده است. وی بارها با نقدهای جامع اقتصادی در روزنامه سرمایه واکنش های دولتیان را برانگیخته بود. او از جمله ۷۰ اقتصاد دانی بود که در نامه هایی سرگشاده رفتار و عملکرد اقتصادی دولت را به نقد کشیده بودند.

 

خانواده احسان امیدوارند که با برگزاری جلسه دوم دادگاه فرزندشان و تبدیل قرار بازداشت به وثیقه شرایط آزادی پسرشان که مدتی طولانی در بلاتکلیفی به سر می برد، روشن شود.
 

ارسال به :