سه‌شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ -
- 21 Jan 2020
24 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
انتقال هنگامه شهيدی و زهرا بهرامی به بند عمومی زنان اوين

جرس: هنگامه شهيدی روزنامه‌نگار و زهرا بهرامی شهروند ايرانی ـ هلندی روز يک‌شنبه هفته جاری به بند عمومی زنان زندان اوين منتقل شده‌اند. 


به گزارش خبرگزاری حقوق بشر ايران، ماه گذشته در اقدامی غير قانونی و بر خلاف اصل تفکيک وطبقه‌بندی زندانيان، تمام زنان زندانی سياسی بند عمومی زنان زندان اوين به بند متادون که محل نگهداری مجرمين خطرناک و فاقد استاندارهای لازم زندان است منتقل شده بودند.


هنگامه شهيدی روزنامه‌نگاری که به ۶ سال زندان محکوم شده نيز بعد از عدم تمديد مرخصی و بازگشت به زندان به اين بند منتقل شده بود. در طی روزها گذشته با موافقت با بازگشت وی و زهرا بهرامی به بند عمومی، روز يک‌شنبه اين دو نفر به اين بند زندان اوين منتقل شدند.


اين در حالی است که در حال حاضر ۱۶ زندان زن سياسی از جمله بهاره هدايت، مهديه گلرو، عاطفه نبوی و… همچنان در بند متادون بدون حق استفاده از تماس تلفنی، در شرايط امنيتی و در سلول‌های دربسته به سر می‌برند.

زهرا بهرامی، شهروند ايرانی –هلندی تبار است که از تاريخ ۶ دی ماه ۱۳۸۸ بازداشت شده و و مدت‌ها در سلول‌های انفرادی زندان اوين به سر می‌برد. اين زندانی که از بازداشت شدگان روز عاشورا است، همچنان بدون صدور حکم در بازداشت به سر می‌برد و تهديد به صدور حکم اعدام شده است.

ارسال به :