سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ -
- 31 Mar 2020
06 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
فرزند آیت الله حائری شیرازی با وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی آزاد شد

جرس: دادسرای عمومی و انقلاب شیراز حکم جلب محمد طاهر حائری شیرازی معروف به شجاع حائری را صادر کرد.


به گزارش نشریه صبح امید، علی رغم حکم جلب فرزند آیت الله حائری شیرازی او هم اکنون با قید وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی آزاد است.


شجاع حائری از جمله کسانی است که در شیراز متهم به زمین خواری است و یک قطعه زمین در منطقه داریون شیراز فروخته،بدون آنکه مالکیتی بر آن داشته باشد.


این گزارش می افزاید او که ۵۰ شاکی دارد، همسر دکتر مریم اردبیلی، مدیر کل امور بانوان فارس است که گفته می شود، شاکیان پرونده او به همسرش اعتماد کرده و بر مبنای همین اعتماد از شجاع زمین خریده اند.


مریم اردبیلی همسر شجاع حائری فرزند مهندس اردبیلی، فرماندار اسبق شیراز است که مدتی هم سفیر ایران در نروژ بوده است. خواهر او نیز همسر محمد روح الامینی برادر شهید روح الامینی است. به عبارتی او باجناق فرزند روح الامینی رئیس انستیتو پاستور و مشاور محسن رضایی است در انتخابات ریاست جمهوری گذشته است.


همچنین آمده است در هفته گذشته وقتی ماموران نیروی انتظامی بدون اینکه مراحل قانونی اجرای حکم را طی کنند،به خانه عبداله شهبازی ورود می کنند، تا او را دستگیر نمایند. شجاع حائری دوربین به دست و خارج از منزل این مورخ، مشغول فیلمبرداری از ورود ماموران نیروی انتظامی به خانه شهبازی می شود.


همچنین گفته می شود در حالی که شجاع حائری از صحنه دستگیری شهبازی فیلمبرداری می کرده، این مورخ با انگشتان خود به او علامت پیروزی نشان داده بود که اتفاقا یک روز بعد بر اثر بیماری قلبی آزاد می شود .


گفتنی است چند روز پس از آزادی دکتر عبدالله شهبازی، حکم جلب شجاع حائری صادر می شود تا پدر وی با استفاده از رانت قدرت و وثیقه ۷۰۰ میلیونی از دستگیری او جلوگیری کند.
این منبع خبری آورده است همزمان، حکم جلب سیار عبداله نبی زاده مسئول ستاد نماز جمعه در زمان امامت جمعه حائری شیرازی که فرماندار شیراز از او به عنوان زمین خوار نام برد، صادر شود.


عبدالله شهبازی در اوج اتفاقات انفجار کانون رهپویان وصال عکسی را در تارنمای اینترنتی خود منتشر کرد که شجاع حائری را با دو تن از متهمان بمب گذاری نشان می داد.


بنابراین گزارش شجاع حائری با این وجود که همسری پزشک دارد،اما فاقد دیپلم است و حتی نمی تواند رانندگی کند. 


هفته نامه گزیده اخبار ارگان سپاه فجر شیراز و نزدیک به آیت الله حائری شیرازی در آخرین شماره خود، به قلم یک دانشجوی ارشد دانشگاه شیراز در حالی از آزادی عبدالهه شهبازی و نقش فرماندار شیراز در این خصوص انتقاد کرده که هیچ اشاره ای به حکم جلب فرزند آیت اله حائری نکرده و حتی با انتقاد از فرماندار شیراز از او خواسته است که دست از سر بیت حائری و افراد منسوب به او بردارد!
 

ارسال به :