چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ -
- 21 Feb 2018
05 جمادى الثانية 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
دادستان تهران: جرم اعضای تحریریه شرق امنیتی است
دادستان تهران: جرم اعضای تحریریه شرق امنیتی است

دادستان تهران خبر دستگيري 4 عضو تحريريه‌ روزنامه شرق را تاييد كرد و ادعا نمود که جرایم این افراد امنیتی است.  

 
عباس جعفري دولت‌آبادي روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایسنا، تاييد كرد كه «چهار عضو هيات تحريريه روزنامه شرق همراه يك فرد مرتبط با امور مالي و پشتيباني اين روزنامه روز سه‌شنبه به دليل ارتكاب جرايم امنيتي بازداشت شده‌اند و تحقيقات درباره‌ي اتهامات آنان ادامه دارد.»

دادستان تهران پیش از این نیز از بازداشت امین هادوی بعنوان ارتکاب جرایم امنیتی یاد کرده بود.

گفتنی است ماموران لباس شخصی بعد از ظهر امروز سه شنبه ۱۶ آذرماه، با حمله به روزنامه شرق سه تن از اعضای تحریریه و مدیر عامل آن روزنامه را بازداشت کردند.

 در پی حمله ماموران امنیتی به روزنامه شرق موبایل تمام خبرنگاران و روزنامه نگاران این روزنامه مورد تفتیش قرار گرفت و در نهایت سه نفر از اعضای تحریریه به نام های کیوان مهرگان، فرزانه روستایی و احمد غلامی و همچنین علی خدابخش، مدیر عامل و سرمایه گذار آن بازداشت شدند.

دادستان تهران توضیح نداد که چرا برای بازداشت قانونی از لباس شخصی ها و حمله به دفتر روزنامه استفاده شده است.

وي همچنين برخي اخبار منتشره در سايت‌هاي خبري درباره بازداشت فردي به نام «بنيامين» را تاييد كرد و افزود: نامبرده به دليل ارتكاب جرايم امنيتي بازداشت شده است.


دادستان تهران در ادامه  درباره پرونده تعاوني مسكن اداره برق گفت: درخصوص شكايت اعضاي تعاوني مسكن اداره‌ برق پرونده‌اي تشكيل شده كه هم‌اينك در دادسراي ناحيه 6 تهران در حال رسيدگي است.

وي ادامه داد: در اين پرونده كه در حدود 30 هزار نفر شاكي دارد تاكنون حدود 9 نفر بازداشت و سه نفر نيز با صدور قرار وثيقه آزاد شده‌اند. در اين پرونده علاوه بر 226 هكتار زميني كه قبلا به تعاوني مذكور فروخته شده است، 167 هكتار نيز اراضي با استناد به مدارك غيرقانوني به اعضاء فروخته شده كه اسناد آن ابطال شده است. 

دادستان تهران گفت: متهمان با استفاده از شگردهاي مختلف علاوه بر اخذ مبالغ هنگفت، اعضاي اراضي ياد شده را با ترفندهاي مختلف از جمله تهيه كارت‌هاي عضويت به اشخاص متعدد فروخته‌اند اين در حالي است كه برخي افراد نيز اراضي را از طريق اسناد وكالت جعلي با دريافت مبالغي به ديگران واگذار كرده‌اند و به اين طريق مبادرت به سوء استفاده مالي و كلاهبرداري كرده‌اند.

وي ادامه داد: بازپرس اين پرونده سه تيم كارشناسي امور ثبتي، مالي و جعل اسناد را براي تهيه گزارش‌هاي تخصصي انتخاب كرده است كه با ارايه نظريه‌هاي كارشناسي،‌ تصميمات لازم اتخاذ خواهد شد. 

دادستان تهران گفت: بديهي است پرونده‌اي با اين حجم و گسترده‌اي نياز به اقدامات كارشناسي و دقت و زمان بيشتر براي رسيدگي دارد و به تمامي شكات اين پرونده اطمينان داده مي‌شود كه رسيدگي با سرعت و دقت در حال انجام است و نتايج نيز به تدريج از طريق سايت اطلاع‌رساني دادسراي عمومي و انقلاب تهران در اختيار شكات قرار مي‌گيرد.

وي در عين حال تاكيد كرد: دستور بازپرس پرونده هرگونه نقل و انتقال و خريد و فروش اراضي ياد شده ممنوع است و لازم است كه اعضاي تعاوني ياد شده دفاتر مشاور املاك و دفترخانه‌هاي اسناد رسمي از تنظيم سند براي نقل و انتقال اراضي مذكور خودداري كنند و شهروندان نيز اين‌گونه اراضي را خريداري نكنند. 

وي از شكات پرونده خواست از مراجعه حضوري به شعبه رسيدگي كننده خودداري كنند و افزود: براي ارائه اطلاعات و ديدگاه‌ها و اطلاع رساني از روند رسيدگي به شكات پرونده صفحه ويژه‌اي در سايت دادسراي عمومي و انقلاب تهران به نشاني http://www.dadsara.ir ايجاد شده است.

جعفري افزود: با توجه به تعدد شكات و وضعيت اموال متهمان و زمين‌هاي مورد معامله، بانك اطلاعاتي در اين زمينه براي تجميع اطلاعات تهيه شده كه با جمع‌بندي اطلاعات، افراد، اسناد و اراضي ياد شده روند رسيدگي به پرونده سرعت و شتاب بيشتري خواهد گرفت.

 

 

ارسال به :