چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ -
- 16 Oct 2019
16 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
فرمانده نیروی انتظامی از بسيج پليس براي برقراري آرامش در ايام‌محرم خبر داد

جرس: فرمانده نيروی انتظامی با تاکيد بر اينکه ناجا همواره هوشيار است و با آمادگی مسائل را رصد می‌کند، گفت: امسال همه نيروها را کاملا بسيج کرده‌ايم تا در ايام محرم و در سوگواری، آرامش کامل بر کشور حاکم باشد.


 

 

به گزارش ايسنا، سردار اسماعيل احمدی مقدم در حاشيه مراسم صبحگاه اعضای فرماندهی انتظامی فارس در شيراز و در جمع خبرنگاران، با بيان ابعاد مسايل سال گذشته برای مردم روشن شده است، گفت: هم اکنون جريان فتنه ظرفيت اجتماعی ندارد و نمی‌تواند مسائل پارسال را دنبال کند ، البته اين امر مانع از اين نيست که پليس وظايف خود را ناديده بگيرد.


فرمانده کل نیروی انتظامی، با بیان اینکه "جرایم رایانه ای در دنیا روبه رشد می باشد"، از تشکیل "پلیس سایبری" توسط نیروی انتظامی خبر داد و اعلام کرد "این یگان از نیروی انتظامی، با دراختیار قرار دادن امکانات کامل و مجهز کار خود را به طور رسمی آغاز خواهد کرد."


وی همچنین "اِعمال مجازات قاطع" را یکی از راههای موثر در جلوگیری از تکرار جرم عنوان کرد و از قوه قضاییه کمک خواست.


 سردار اسماعیل احمدی مقدم، روز سه شنبه ٢٣ آذرماه، طی گفتگویی با خبرنگاران گفت: مجازات به موقع، قاطع و سریع عامل بازدارنده ار تکرار وقوع جرایم است که عزم ریاست قوه قضاییه نیز بر همین اساس است.


وی ادامه داد: سرعت و قاطع بودن در برخورد با جرایم خشن یک اولویت است که در این راه نیروی انتظامی نیز با قوه قضاییه حمایت و همکاری لازم را خواهد داشت.


فرمانده ناجا در ادامه سخنان خود با اشاره به جرایم رایانه ای تصریح کرد: امروز جرایم رایانه ای در دنیا روبه رشد است که در این خصوص نیروی انتظامی ایران اقدام به تشکیل پلیس سایبری کرده که با دراختیار قرار دادن امکانات کامل و مجهز کار خود را به طور رسمی آغاز خواهد کرد.


احمدی مقدم افزود: حوزه تخلفات رایانه ای از ظرفیت بالایی برخوردار است که برای مقابله با چنین جرایمی، گروهی کارآزموده و با دانش روز تشکیل شد.


گفتنی است سپاه پاسداران، وزارت اطلاعات و دادستانی کل کشور نیز، یگانها و مراکز ویژه ای در همین زمینه دارند و سپاه با به کار گیری گروههای هجومیِ موسوم به "سایبری سپاه"، اقدام به هک و تخریب سایت ها و وبلاگ ها کرده و بعضا با نفوذ و شناسایی افراد و فعالان، اقدام به بازداشت آنان کرده است.


فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص افزایش تعداد پستهای ایست بازرسی در برخی از مسیرهای استان فارس گفت: ایجاد ایست بازرسی دائم احتیاج به مصوبه شورای تامین استان و کشور دارد ولی برای ایجاد ایست بازرسی موقت چنین مجوزاتی لازم نیست و اگر در برخی از مسیرهای استان تعداد آنها زیاد است به طور یقین لزوم چنین پستهایی احساس شده است. 

ارسال به :