دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ -
- 21 Oct 2019
21 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
در پنجمین روز از اعتصاب غذا، نوری‌زاد دچار خون‌ریزی معده شد

جرس:  سایت نوری‌زاد خبر داد که این زندانی سیاسی به علت اعتصاب غذا دچار خون‌ریزی شده است.
 

به گزارش کلمه، این وب‌سایت از دریافت اطلاعاتی از زندان خبر داده که بر اساس آنها، محمد نوری‌زاد در اثر اعتصاب غذا دچار خون‌ریزی معده شده و خون بالا آورده است.

محمد نوری‌زاد، نویسنده، کارگردان و راوی روایت فتح که به خاطر نگارش نامه‌های انتقادی به رهبری، به زندان محکوم شده، از چهار ماه پیش به همراه مصطفی تاج‌زاده در قرنطینه زندان اوین به سر می‌برد. این دو، در هفته‌های اخیر ممنوع‌الملاقات بوده‌اند و بدین ترتیب خبر چندانی از وضعیت نوری‌زاد در دست نیست.
 

این زندانی سیاسی از روز شنبه ۲۰ آذر در اعتراض به عدم رسیدگی به شکایت خود از ماموران وزارت اطلاعات و محکومیت خود او به خاطر این شکایت، آن هم در یک دادگاه سه‌دقیقه‌ای پر از توهین و تهدید، دست به اعتصاب غذای خشک زد.

همسر او در مصاحبه‌ها و نامه‌های اخیر خود، ضمن اشاره به عزم راسخ نوری‌زاد در تحقق تصمیمش و نیز وضعیت وخیم جسمانی وی، نسبت به جان او ابراز نگرانی کرده است. نوری‌زاد در دادگاه انقلاب ضمن خبر دادن از تصمیم خود برای اعتصاب غذا، گفته بود که: در روز عاشورا، جنازه خود را بر سر اینها می‌کوبم.


امضای طومار برای آزادی سریع و بی‌قید و شرط نوری‌زاد

همزمان، خانواده این آزاده دربند که دست به اعتصاب غذای خشک زده است، از هموطنان درخواست کرده‌اند تا با امضای طوماری، حمایت خود را از آزادی سریع و بی‌قید و شرط این هنرمند زندانی اعلام کنند.

در این طومار که خطاب به “سازمان عفو بین الملل” تهیه شده، با اشاره به شکنجه‌ها و برخوردهای غیر‌ انسانی صورت گرفته با نوری‌زاد و دیگر منتقدان حکومت، از این سازمان درخواست شده است تا با همراهی جامعه بین‌الملل نسبت به اعمال فشار به حکومت ایران جهت آزادی “محمد نوری‌زاد” و متوقف نمودن روند آزار و اذیت منتقدان حکومت اقدام کنند.
 

این طومار در آدرس زیر قرار دارد:
http://www.petitiononline.com/Nourizad/petition.html

 
ارسال به :