دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 23 Apr 2018
07 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
نرخ بنزین یارانه‌ای۴۰۰ و آزاد ٧۰۰  تومان اعلام شد
نرخ بنزین یارانه‌ای۴۰۰ و آزاد ٧۰۰  تومان اعلام شد

جرس: بلافاصله بعد از اعلام رسمی آغاز طرح هدفمندی یارانه ها توسط رئیس دولت و چند ساعت بعد از تخصیص ۵۰ لیتر بنزین سهمیه ای برای ماه آتی، ستاد هدفمند كردن یارانه ها در اطلاعیه شماره دو خود، میزان سهمیه و قیمت های جدید حامل های انرژی را اعلام كرد که طی آن، بنزین یارانه‌ای ۴۰۰ و آزاد ٧۰۰ تومان تعیین و اعلام گردید.


به گزارش فارس، در متن كامل این اطلاعیه آمده است:
میزان سهمیه و قیمت های جدید بنزین و گازوئیل وگاز خودرو (سی ان جی) در حوزه حمل و نقل كه بر اساس قانون هدفمندكردن یارانه تعیین شده است برای وسایل نقلیه بنزین سوز، گاز سوز و گازوئیل به شرح ذیل اعلام می شود:

۱ـ سهمیه بنزین خودروها اعم از شخصی، عمومی و موتورسیكلت بدون تغییر و معادل سهمیه آبان ٨٩ تعیین می شود.

٢ـ بنزین معمولی سهمیه ای به قیمت هر لیتر۴ هزار ریال و بنزین معمولی غیرسهمیه ای به قیمت هر لیتر ٧ هزار ریال و گاز خودرو (سی ان جی) هر متر مكعب به قیمت ٣ هزار ریال تعیین می شود.

٣ـ بنزین سهمیه ماه های گذشته خودروهای شخصی كه در كارت سوخت افراد باقیمانده است به صورت ذخیره برای آنان حفظ و با قیمت هر لیتر بنزین معمولی ۱۰۰۰ ریال و بنزین سوپر ۱۵۰۰ ریال قابل استفاده است.

۴ـ سوخت كلیه خودروهای گازوئیل سوز با توجه به نوع و كاربری سهمیه بندی شده و گازوئیل سهمیه ای خودروهای گازوئیل سوز به قیمت هر لیتر ۱۵۰۰ ریال و گازوئیل غیرسهمیه ای به قیمت هر لیتر ٣۵۰۰ ریال تعیین و از طریق كارت هوشمند سوخت قابل استفاده خواهد بود.

۵- به منظور حمایت از بخش كشاورزی، ضمن تعیین سهمیه سوخت مراكز و ماشین آلات این بخش قیمت هر لیتر گازوئیل سهمیه ای ۱۵۰۰ریال و قیمت غیر سهمیه ای ٣۵۰۰ ریال تعیین می گردد.

۶- جهت رفاه و نیز امكان مدیریت فعال بخش حمل و نقل كه از گازوئیل استفاده می كنند سهمیه این بخش به صورت دو ماهه با قیمت ۱۵۰۰ ریال تعیین و از طریق كارت هوشمند سوخت خودرو قابل استفاده است.

سهمیه و قیمت های اعلامی از ساعت ٢۴ روز شنبه مورخ ٢٧ آذر ۱٣٨٩قابل اجراست.

ضمناً‌ علاوه بر سهمیه عادی مندرج در بند یک ، سهمیه علی الحساب و حمایتی خودروهای عمومی و شخصی بنزین سوز به قیمت هر لیتر ۱۰۰۰ ریال تعیین می شود كه از دی ماه ٨٩ از طریق كارت سوخت خودرو قابل استفاده است.

همچنین وسایل نقلیه دیزلی (گازوئیل سوز) نیز از سهمیه حمایتی علی الحساب حداكثر میزان مصرف ده روز برای یك مرحله با قیمت ۱۶۵ ریال بهره مند می گردند.


گفتنی است روز شنبه در حالیکه زمزمه های آغاز فاز اجراییِ طرح هدفمندی یارانه ها منتشر شده بود، رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور از ارائه مجدد بنزین سهمیه بندی شده برای بنزین خودروهای شخصی در دیماه با ده لیتر کاهش و میزان ۵٠ لیتر خبر داده بود.  

 

طی ماههای اخیر، همزمان با ادعای مقامات دولت مبنی بر کاهش قیمت ها و بهبود شرایط، هیئت دولت افزایش قیمت حامل های انرژی را مورد تصویب قرار داده بود.
 

ارسال به :